Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

NBP: NIE MA TEMATU SPRZEDAŻY OBLIGACJI

W Narodowym Banku Polskim nie ma obecnie „żadnej dyskusji” dotyczącej przyspieszonej sprzedaży obligacji Skarbu Państwa, poinformował rzecznik NBP Wojciech Andrusiewicz.

NBP: NIE MA TEMATU SPRZEDAŻY OBLIGACJI

Jak napisał na platformie X Andrusiewicz, opinie członków Rady Polityki Pieniężnej są opiniami członków Rady, nie zaś zarządu banku, który ma decydujący głos w tej sprawie.

źródło: X Rzecznik_NBP

Przypomnijmy, że w weekend członek RPP Ireneusz Dąbrowski zasygnalizował możliwość podwyżek stóp i sprzedaży obligacji przez NBP. W wywiadzie dla „Gazety Bankowej” powiedział, że warunkiem dla sprzedaży obligacji przez Narodowy Bank Polski (NBP) może być „duży popyt”, ostrzegając przed wzrostem rentowności i kłopotami z dalszym zadłużaniem rządu w takim scenariuszu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...