Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

NBP MA JUŻ ZŁOTA ZA PRAWIE $22 MLD

Narodowy Bank Polski znowu dokupił złota. Obecnie w skarbcach banku centralnego znajdują się zasoby tego kruszcu warte prawie 22 mld dolarów.

NBP MA JUŻ ZŁOTA ZA PRAWIE $22 MLD
Warsaw, Poland - June 05.2021: NBP Money Center, museum, gold bars.

W październiku NBP kupił prawie 200 tys. uncji złota zwiększając swoje zasoby do 10 mln 930 tys. uncji, czyli do 339 ton i 968 kilogramów czystego kruszcu.
Te zasoby według dzisiejszych notowań rynkowych warte są dokładnie 21 mld 816 mln dol.

Na początku listopada prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński informował, że bank centralny dokonuje “intensywnych, zmasowanych” zakupów złota. Podtrzymał, że celem banku jest osiągnięcie 20% rezerw walutowych w złocie.

Oficjalne aktywa rezerwowe NBP na koniec poprzedniego miesiąca miały ogółem wartość 165,9 mld euro.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d