Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

NBP: CENY MIESZKAŃ LEKKO W DÓŁ

WAKACJE KREDYTOWE POGRĄŻĄ BANKI
FOT.: Sevenstorm, Juha Szimrus / Pexels

Dobra wiadomość dla marzących o własnym mieszkaniu. Pierwszy kwartał 2023 r. przyniósł spadki średnich cen transakcyjnych mieszkań na rynku wtórnym jak i w nowych budynkach – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

W I kw. 2023 r. średnie kwoty płacone za mieszkania z drugiej ręki obniżył się w aż jedenastu miastach wojewódzkich, w tym największych. Najmocniej – o 4,9% w ujęciu kwartalnym spadła średnia cena transakcyjna notowana w Gdańsku, która znalazła się poniżej 11 tys. zł za metr kwadratowy.

Wśród największych polskich miast z obniżką mieliśmy do czynienia także w Warszawie (-0,8% k/k), Krakowie (-1,6% k/k) i Wrocławiu (-1,3% k/k).

Jak wynika z danych banku centralnego w dół powędrowała także średnia cena transakcyjna notowana na siedmiu największych polskich rynkach pierwotnych (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia i Poznań). Obniżka w ujęciu kwartalnym wyniosła 0,7 procent i była pierwszą zanotowaną od II kw. 2020 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 r. ceny wzrosły jednak o 6,3%.

NBP: CENY MIESZKAŃ LEKKO W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: