Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NATOWSKI PROGRAM DLA STARTUPÓW

Do 9 sierpnia trwa nabór do drugiej edycji międzynarodowego akceleratora innowacji obronnych DIANA NATO.

NATOWSKI PROGRAM DLA STARTUPÓW
zdjęcie: Strikernia/adobe stock

Program skierowany jest do firm technologicznych tworzących rozwiązania, które można zastosować zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych (tzw. technologie dual-use). Na laureatów czekają m.in.: granty w wysokości do 300 tys. euro oraz możliwość nawiązania współpracy z NATO.

W minionym roku do akceleratora DIANA („Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic”) zgłosiło się 77 polskich rozwiązań technologicznych. To czwarty wynik na świecie i pierwszy wśród krajów Unii Europejskiej. Jednym z laureatów został polski startup Revobeam, który tworzy inteligentne anteny bezprzewodowe przeznaczone do obrony przed zakłóceniami sygnału.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...