Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NASDAQ ZYSKAŁ PO DANYCH INFLACYJNYCH

Nasdaq zyskał po danych o wzroście cen konsumenckich.

WZROSTOWA SERIA NA WALL STREET

Dziś poznamy kolejny wskaźnik inflacyjny w Stanach. Inflacja producencka opublikowana będzie o 14:30. Wczorajsze dane o wzroście cen konsumenckich poprawiły nastroje na rynkach. Tylko Dow Jones Industrial Average stracił 0,09%, S&P500 wzrósł o 0.45%, a NASDAQ Composite 1.04%.

Gośćmi zamknięcia handlu wczorajszej sesji na Wall Street byli przedstawiciele funduszu Tanger Outlets, inwestującego w centra handlowe z wyprzedażami kolekcji ubrań i wyposażenia wnętrz, który już od trzydziestu lat notowany jest na nowojorskiej giełdzie.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Salesforce, która zyskała 1.82%.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA CPI USA W IV: +4.9% ROK DO ROKU

Najsłabiej wypadła spółka American Express, która spadła o 3.06% po raporcie Bank of America, który wykazał spadek wydatków na spłaty kart kredytowych.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Akamai Technologies, która zyskała 8.44%. Spółka, która obsługuje około 30% całego ruchu internetowego pokazała wyniki lepsze od prognoz.

Największe straty zanotowała spółka Under Armour, która straciła na zamknięciu 5.51% po kwartalnych danych, które co prawda przebiły oczekiwania rynków, ale sygnałem do wyprzedaży były obniżone prognozy przychodów na cały rok.

NASDAQ ZYSKAŁ PO DANYCH INFLACYJNYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

USA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Shopify. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple Inc. (NASDAQ:AAPL), która zyskała...

%d