Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NASDAQ Z REKORDEM DZIĘKI NVIDII

NASDAQ Z REKORDEM

Dziś w Stanach publikacja rewizji szacunku wzrostu PKB w pierwszym kwartale. Większość ekspertów jest zdania, że gospodarka rosła w wolniejszym tempie niż pierwotnie szacowano w kwietniu. A na parkiecie kolejny dzień mocno rosła NVIDIA, wynosząc indeks NASDAQ na rekordowy poziom ponad 17 tysięcy punktów.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele Cloudflare, dostawcy serwerów hostingowych oraz serwerów czasu….

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT ZAROBIŁ W I KWARTALE

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Home Depot, która zyskała 1,11% mimo że dystrybutor materiałów wykończeniowych zapowiedział serię słabych kwartałów.

Najsłabiej wypadła spółka Merck, która spadła 2.61% po serii wzrostowych sesji. Sentymentu nie poprawiła nawet informacja o powodzeniu testowanej szczepionki na raka ani zapowiedź nowej umowy o wartości prawie półtora miliarda dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka NVIDIA, która zyskała 6,98% po tym, jak Elon Musk powiedział, że technologia producenta chipów zostanie zastosowana w superkomputerze rozwijanym przez jego startup xAI.

Największe straty zanotowała spółka Moderna, która była pod kreską 8,05%, ale w tym przypadku inwestorzy realizowali zyski po czterdziestoprocentowym wzroście ostatnich 10 dni.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NASDAQ Z REKORDEM DZIĘKI NVIDII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Jednolita ładowarka m.in dla smartfonów, tabletów i laptopów, a także wprowadzenie obowiązkowego namierzania osób dzwoniących pod numer alarmowy 112, a umowy zawierane z operatorami...

BANKI

Ekonomiści BNP Paribas zrewidowali w dół swoją prognozę wzrostu gospodarczego Polski w 2024 r. do 3,0 proc. Wcześniej ekonomiści francuskiego banku szacowali nasz tegoroczny...

GPW

Akcjonariusze największej rodzimej spółki odzieżowej LPP, zdecydowali się przeznaczyć na dywidendę aż 1 mld 130 mln zł. To o ponad 300 mln zł więcej...

BANKI

WELLS FARGO Blisko 6% traciły w handlu przedseyjnym akcje amerykańskiego Banku Wells Fargo. Mimo wyższych od oczekiwań przychodów i zysku na akcję, inwestorów zaniepokoił...