Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NAJWIĘKSZY KONTRAKT BUDIMEKSU

Budimex wspólnie z zagranicznymi partnerami z konsorcjum podpisał umowę na budowę linii kolejowej Rail Baltica na Łotwie. Kontrakt ma wartość 3,7 mld euro.

BUDIMEX

230 km odcinek kolei zbuduje konsorcjum ERB Rail, w skład którego wchodzą: francuski Eiffage Génie Civil, polski Budimex oraz włoski Rizzani de Eccher.

Budimex ma 30 proc. udziałów w konsorcjum i wybuduje obiekty inżynierii lądowej i torowisko.

Rail Baltica powstaje w ramach Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Prace rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają 8 lat, a ich celem jest włączenie krajów bałtyckich do europejskiej sieci kolejowej poprzez stworzenie połączenia między Tallinem a Warszawą.

Jak napisał cytowany w komunikacie prezes Budimeksu Artur Popko to największy kontrakt w historii spółki.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...