Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W TYM TYGODNIU

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W TYM TYGODNIU
źr. CC BY-SA 3.0

W rozpoczynającym się tygodniu w centrum uwagi wszystkich rynków będą decyzje banków w centralnych.

Po serii negatywnych danych inflacyjnych z szeregu krajów strefy euro w poniedziałek poznamy wstępny odczyt HICP dla całego regionu.

W środę o godzinie 19:00 czasu polskiego napłyną najważniejsze dane. Jerome Powell przedstawi swoją decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Jest niemal pewne, że będzie to kolejna – 4 już podwyżka o 75PB, tylko nieco ponad 15 proc. ankietowanych inwestorów uważa, że będzie to ruch tylko o 50 PB.

Również Czwartkowe posiedzenie Banku Anglii według konsensusu ma przynieść największą od 33 lat podwyżkę stóp procentowych – o 75 pb. do 3,0 proc.

To i tak dwa razy mniejszy ruch niż rynek zakładał jeszcze przed wycofaniem się przez nowego premiera UK Rishi’ego Sunaka ze znacznej części pro-wydatkowych rozwiązań podatkowych poprzedniej administracji Liz Truss, najkrócej w historii urzędującej szefowej rządu Wlk. Brytanii.

Sunak prezentację szczegółów nowego planu podatkowego przesunął na 17 listopada. Tak więc Bank Anglii będzie podejmował decyzję w warunkach podwyższonej niepewności do do przyszłego polityki fiskalnej.

W piątek poza danymi z sektora przemysłowego największych europejskich gospodarek. Poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W TYM TYGODNIU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: