Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

NAJTRUDNIEJ ZNALEŹĆ PRACOWNIKÓW W KĘPNIE. GUS: STOPA BEZROBOCIA W POW. KĘPIŃSKIM 1.7%

Najtrudniej znaleźć dziś pracownika przedsiębiorcom z Kępna i okolic – to powiat położony między Łodzią a Wrocławiem, znany z bardzo rozwiniętej branży meblarskiej. Stopa bezrobocia rejestrowanego w powiecie kępińskim wyniosła na koniec czerwca 1.7%. GUS dane o bezrobociu w podziale na powiaty i województwa podaje trzymiesięcznym opóźnieniem.

NAJTRUDNIEJ ZNALEŹĆ PRACOWNIKÓW W KĘPNIE

Kępno to najbardziej na południe wysunięte powiatowe miasto w Wielkopolsce, która jako województwo również stoi na czele tych o najniższej stopie bezrobocia rejestrowanego w Polsce – w czerwcu było to zaledwie 3.5%, Znacznie mniej, niż na Mazowszu, które ma przecież w swoim składzie aglomerację warszawską, najbogatszy pod względem dochodów na mieszkańca, region w Polsce. Ale Mazowsze to również region największych kontrastów.

Powiat o najższej stopie bezrobocia – czyli Warszawę, gdzie wynosi ona 2% – od powiatu szydłowieckiego, gdzie stopa bezrobocia od lat nie spada poniżej 20% – dzieli aż 21 punktów procentych. Nawet sąsiadujące ze sobą powiaty – jak Warszawa i powiat wołomiński – mają stopę bezrobocia rejestrowanego różniącą się o 6 punktów procentowych.

CZYTAJ TEŻ: CENY STALI PRZESTAŁY ROSNĄĆ. KIEDY STAL STANIEJE?

Położone na południu województwa mazowieckiego Szydłowiec i okolice to powiat o najwyższej stopie bezrobocia w Polsce. Ekonomicznie zdecydowanie bliżej mu do województwa świętokrzyskiego, z którym sąsiaduje. Świętokrzyskie jest województwem o najwyższej stopie bezrobocia w całej Polsce.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku....

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w Polsce na dwucyfrowym poziomie - ta, z którą muszą się mierzyć firmy. Ceny produkcji sprzedanej wzrosły w grudniu o prawie 15 procent...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

POLSKA

GUS opublikował dane o inflacji CPI w grudniu 2021 roku. Inflacja w grudniu wyniosła 8,6 procent.