Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

NAJTRUDNIEJ ZNALEŹĆ PRACOWNIKÓW W KĘPNIE. GUS: STOPA BEZROBOCIA W POW. KĘPIŃSKIM 1.7%

Najtrudniej znaleźć dziś pracownika przedsiębiorcom z Kępna i okolic – to powiat położony między Łodzią a Wrocławiem, znany z bardzo rozwiniętej branży meblarskiej. Stopa bezrobocia rejestrowanego w powiecie kępińskim wyniosła na koniec czerwca 1.7%. GUS dane o bezrobociu w podziale na powiaty i województwa podaje trzymiesięcznym opóźnieniem.

NAJTRUDNIEJ ZNALEŹĆ PRACOWNIKÓW W KĘPNIE

Kępno to najbardziej na południe wysunięte powiatowe miasto w Wielkopolsce, która jako województwo również stoi na czele tych o najniższej stopie bezrobocia rejestrowanego w Polsce – w czerwcu było to zaledwie 3.5%, Znacznie mniej, niż na Mazowszu, które ma przecież w swoim składzie aglomerację warszawską, najbogatszy pod względem dochodów na mieszkańca, region w Polsce. Ale Mazowsze to również region największych kontrastów.

Powiat o najższej stopie bezrobocia – czyli Warszawę, gdzie wynosi ona 2% – od powiatu szydłowieckiego, gdzie stopa bezrobocia od lat nie spada poniżej 20% – dzieli aż 21 punktów procentych. Nawet sąsiadujące ze sobą powiaty – jak Warszawa i powiat wołomiński – mają stopę bezrobocia rejestrowanego różniącą się o 6 punktów procentowych.

CZYTAJ TEŻ: CENY STALI PRZESTAŁY ROSNĄĆ. KIEDY STAL STANIEJE?

Położone na południu województwa mazowieckiego Szydłowiec i okolice to powiat o najwyższej stopie bezrobocia w Polsce. Ekonomicznie zdecydowanie bliżej mu do województwa świętokrzyskiego, z którym sąsiaduje. Świętokrzyskie jest województwem o najwyższej stopie bezrobocia w całej Polsce.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NAJTRUDNIEJ ZNALEŹĆ PRACOWNIKÓW W KĘPNIE. GUS: STOPA BEZROBOCIA W POW. KĘPIŃSKIM 1.7%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Takiego wzrostu cen towarów i usług w kwietniu nikt się nie spodziewał. Według wstępnego odczytu Głównego Urzędu Statystycznego inflacja konsumencka wzrosła do 12,3 proc.,...

POLSKA

Polska inflacja w marcu wyniosła 11% rok do roku - wynika z danych opublikowanych przez GUS.

POLSKA

Rekordowa inflacja w marcu - według danych GUS inflacja CPI wyniosła 10.9%.

POLSKA

Stopa bezrobocia w lutym utrzymała się na tym samym poziomie, co w styczniu tego roku.

%d bloggers like this: