Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

NAJNOWSZY INDEKS PMI W EUROPIE

Mimo wzrostów odnotowanych we wszystkich największych gospodarkach zachodnioeuropejskich, jedynie hiszpański sektor usług obronił.

BELGOM NIE STARCZA NA PRĄD
foto: pixabay.com

Zaskakująco dobre nastroje wśród menedżerów zakupowych europejskiego sektora usług. Indeks PMI strefy euro zbliża się do poziomu równowagi.

HISZPANIA: PMI 51.6 PKT (+0.4)

Mimo wzrostów odnotowanych we wszystkich największych gospodarkach zachodnioeuropejskich, jedynie hiszpański sektor usług obronił, a nawet poprawił wynik, rosnąc do poziomu 51.6 punktów.

WŁOCHY: PMI PMI 49.9 PKT (+0.4)

PMI mniejszy niż 50 pkt. oznacza spadek aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego.

FRANCJA: PMI 49.5 PKT (+0.2)

Poniżej poziomu 50 punktów utrzymują sie sektory usług Włoch, Francji, Niemiec i całej strefy Euro. Wszędzie jednak nastroje się poprawiają, a w całej strefie euro brakuje ledwie 0.2 punktu do poziomu równowagi.

S&P GLOBAL: NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI
Poprawa nastrojów nie jest jeszcze, niestety, pretekstem do zbytniego optymizmu. Jak napisali w komentarzu analitycy S&P Global: „W wynikach przeprowadzonej ankiety jest niewiele dowodów sugerujących, że gospodarka strefy euro może w najbliższym czasie powrócić do znaczącego i stabilnego wzrostu. Warunki popytowe pozostały niestabilne, ponieważ klienci zaczęli się ograniczać, podczas gdy zaufanie przedsiębiorstw jest nadal osłabione przez obawy związane z recesją, niepewnością co do kosztów energii i wzrost kosztu finansowania.”

CZYTAJ TEŻ: WYRAŹNA POPRAWA NASTROJÓW W EUROUSŁUGACH (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NAJNOWSZY INDEKS PMI W EUROPIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Wystrzał liczby etatów w USA - jest ich dwa razy więcej niż zakładał rynek.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

PODATKI

Na początku roku ZUS poinformował na swojej stronie, że przedsiębiorcy będą musieli zapłacić składkę zdrowotną od różnicy remanentowej. Po nagłośnieniu problemu, m.in w BIZNES24,...

%d bloggers like this: