Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NAJLEPSZY ROK NASDAQ 100 OD BAŃKI DOT-COMOWEJ. TYM RAZEM TO AI-MANIA

Najlepszy rok Nasdaq 100 od bańki dot-comowej – podsumowuje dziś prawie już skończony giełdowy rok w USA Bloomberg. To szaleństwo sztucznej inteligencji doprowadziło spółki technologiczne do tak potężnego wzrostu wartości.

NAJLEPSZY ROK NASDAQ 100 OD BAŃKI DOT-COMOWEJ. TYM RAZEM TO AI-MANIA
New York, NY, USA. May 2, 2022. Editorial Use Only, 3D CGI. Nasdaq Signage Logo on Top of Glass Building. Workplace Financial Services Company Office Headquarters.

Agencja wylicza, że kapitalizacja spółek zgrupowanych w indeksie Nasdaq 100 wzrosła w ciągu roku łącznie o 7 miliardów dolarów, czyli o połowę swojej wartości z końca 2023 roku.

Aż 64 procent całego wzrostu wartości z 2023 roku Nasdaq 100 zawdzięcza tylko jednej spółce – a jest nią Nvidia, główny producent mikroprocesorów do AI na świecie. Rok temu akcje Nvidii można było kupić po 143 dolary za sztukę. Dziś trzeba za nie zapłacić prawie pół tysiąca dolarów, a cała spółka przebojem wdarła się do elitarnej grupy spółek wartych ponad miliard dolarów.

Przyszły rok dla Nasdaqa też chyba nie będzie zły. Analitycy spodziewają się po tzw. „wspaniałej siódemce” – czyli spółkach Amazon, Apple, Alphabet, Meta, Microsoft, Nvidia i Tesla – średniego wzrostu rocznego zysku o 22 procent.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...

USA

Nvidia dziś po sesji w Stanach opublikuje raport za IV kwartał roku obrotowego 23/24. Od początku roku jej akcje podrożały o 47%. Wspięła się...