Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

Za oceanem rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych. Jako pierwszy swoim osiągnięciami tradycyjnie pochwalił sie największy amerykański bank – JP Morgan Chase.
Zarówno przychody, jak i zyski okazały wyższe niż oczekiwania rynku przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

W trzecim kwartale roku nowojorski bank zarobił na czysto 11 mld 690 mln dolarów, o ponad 2 mld dol. więcej niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki rozwiązaniu 2,1 mld dolarów rezerw zawiązanych przed rokiem na ryzyko kredytowe.
Przychody banku także okazały się nieco wyższe niż rok wczesniej – wyniosły 30 mld 440 mln dol., czli pół miliarda dol. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

Jak stwierdził w oświadczeniu Jamie Dimon prezes i dyrektor generalny banku, JP Morgan osiągnął dobre wyniki, ponieważ gospodarka nadal wykazuje dobry wzrost – pomimo osłabiającego wpływu wariantu Delta i zakłóceń w łańcuchu dostaw.
Wyniki banku nie porwały inwestorów i na początku środowych notowań kurs rósł o niespełna 1 procent.


JP Morgan Chase to największy amerykański pożyczkodawca, jego historia sięga końca XVIII wieku. I ta historia jest dla banku nie tylko powodem do dumy, ale też obciążeniem, bo JP Morgan ma w USA bardzo silną ekspozycję na rynek paliw kopalnych. Wartość aktywów banku sięgała na koniec ostatniego roku obrotowego 3,7 biliona dolarów – to ponad 7 razy więcej, niż wartość ubiegłorocznego PKB Polski. Większe na świecie od JP Morgana pod względem wartości aktywów są tylko cztery chińskie banki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Pierwszy raz od miesiąca liczba zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej 300 tysięcy.

GPW

Kurs CCC rośnie po dobrych wynikach. Spółka pochwaliła się najwyższą w historii sprzedażą kwartalną i zamknęła drugi kwartał roku obrotowego 2021 od maja do...

ŚWIAT

By rozładować zatory w globalnym łańcuchu dostaw - największy port w Stanach Zjednoczonych pod względem ruchu kontenerowego - Port w Los Angeles - będzie...

USA

Inflacja konsumencka za Oceanem ciagle rośnie. Jak odnotowało tamtejsze Bureau of Labor Statistics we wrześniu ceny towarów i usług wzrosły w ujęciu rocznym o...