Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

Za oceanem rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych. Jako pierwszy swoim osiągnięciami tradycyjnie pochwalił sie największy amerykański bank – JP Morgan Chase.
Zarówno przychody, jak i zyski okazały wyższe niż oczekiwania rynku przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

W trzecim kwartale roku nowojorski bank zarobił na czysto 11 mld 690 mln dolarów, o ponad 2 mld dol. więcej niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki rozwiązaniu 2,1 mld dolarów rezerw zawiązanych przed rokiem na ryzyko kredytowe.
Przychody banku także okazały się nieco wyższe niż rok wczesniej – wyniosły 30 mld 440 mln dol., czli pół miliarda dol. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

Jak stwierdził w oświadczeniu Jamie Dimon prezes i dyrektor generalny banku, JP Morgan osiągnął dobre wyniki, ponieważ gospodarka nadal wykazuje dobry wzrost – pomimo osłabiającego wpływu wariantu Delta i zakłóceń w łańcuchu dostaw.
Wyniki banku nie porwały inwestorów i na początku środowych notowań kurs rósł o niespełna 1 procent.


JP Morgan Chase to największy amerykański pożyczkodawca, jego historia sięga końca XVIII wieku. I ta historia jest dla banku nie tylko powodem do dumy, ale też obciążeniem, bo JP Morgan ma w USA bardzo silną ekspozycję na rynek paliw kopalnych. Wartość aktywów banku sięgała na koniec ostatniego roku obrotowego 3,7 biliona dolarów – to ponad 7 razy więcej, niż wartość ubiegłorocznego PKB Polski. Większe na świecie od JP Morgana pod względem wartości aktywów są tylko cztery chińskie banki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

BIZNES I POLITYKA

Dane o inflacji PPI w maju pokazują wysokie ceny producentów w USA.

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

BIZNES I POLITYKA

W USA inflacja najwyższa od Reagana - w maju wyniosła 8.6%.

%d bloggers like this: