Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

Za oceanem rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych. Jako pierwszy swoim osiągnięciami tradycyjnie pochwalił sie największy amerykański bank – JP Morgan Chase.
Zarówno przychody, jak i zyski okazały wyższe niż oczekiwania rynku przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

NAJCENNIEJSZY BANK ŚWIATA ROZPOCZĄŁ SEZON WYNIKÓW W USA

W trzecim kwartale roku nowojorski bank zarobił na czysto 11 mld 690 mln dolarów, o ponad 2 mld dol. więcej niż przed rokiem. Było to możliwe głównie dzięki rozwiązaniu 2,1 mld dolarów rezerw zawiązanych przed rokiem na ryzyko kredytowe.
Przychody banku także okazały się nieco wyższe niż rok wczesniej – wyniosły 30 mld 440 mln dol., czli pół miliarda dol. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

Jak stwierdził w oświadczeniu Jamie Dimon prezes i dyrektor generalny banku, JP Morgan osiągnął dobre wyniki, ponieważ gospodarka nadal wykazuje dobry wzrost – pomimo osłabiającego wpływu wariantu Delta i zakłóceń w łańcuchu dostaw.
Wyniki banku nie porwały inwestorów i na początku środowych notowań kurs rósł o niespełna 1 procent.


JP Morgan Chase to największy amerykański pożyczkodawca, jego historia sięga końca XVIII wieku. I ta historia jest dla banku nie tylko powodem do dumy, ale też obciążeniem, bo JP Morgan ma w USA bardzo silną ekspozycję na rynek paliw kopalnych. Wartość aktywów banku sięgała na koniec ostatniego roku obrotowego 3,7 biliona dolarów – to ponad 7 razy więcej, niż wartość ubiegłorocznego PKB Polski. Większe na świecie od JP Morgana pod względem wartości aktywów są tylko cztery chińskie banki.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.