Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

NAGEL (EBC): DUŻO ZA WCZEŚNIE NA PRZERWĘ W PODWYŻKACH STÓP

Pomysł na przerwę w podwyżkach stóp w strefie euro odrzucił dziś Joachim Nagel, szef Bundesbanku i członek Rady Prezesów EBC podejmującej decyzje o cenie pieniądza w strefie euro.

JOACHIM NAGEL BUNDESBANK EBC
JOACHIM NAGEL, PREZES BUNDESBANKU, FOT. BUNDESBANK

W wywiadzie dla Bloomberga w Jackson Hole Nagel powiedział, że jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by zaprzestać podwyżek. Zdaniem Nagela rynek pracy w Europie jest w bardzo dobrej kondycji, a spowolnienie gospodarcze którego sygnały obserwujemy nie jest niczym zaskakującym.

“Kiedy podnosi się stopy 9 razy – oczywisty jest wpływ na gospodarkę” – mówił szef Bundesbanku dziennikarzowi Bloomberga. W kolejnych minutach wywiady Nagel łagodzi wydźwięk swoich słów, że jest “zdecydowanie zbyt wcześnie” dodając, iż dane gospodarcze za wrzesień – które poznawać będziemy już w październiku – pokażą w którą stronę powinen teraz iść EBC. Co efektywnie odsuwa myślenie o przerwie w podwyżkach o zaledwie miesiąc.

Cały wywiad z prezesem Bundesbanku poniżej

NAGEL (EBC): DUŻO ZA WCZEŚNIE NA PRZERWĘ W PODWYŻKACH STÓP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d