Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

NADCHODZI KRYZYS FINANSOWY?

NADCHODZI KRYZYS FINANSOWY?

Klaas Knot, szef Holenderskiego Banku Centralnego wieści, że świat czekają poważne globalne wstrząsy finansowe.

NADCHODZI KRYZYS FINANSOWY?

Holender, który jednocześnie przewodniczącym Rady Stabilności Finansowej powołanej z inicjatywy liderów G20 wysłał list do przywódców grupy list w którym podzielił się swoimi spostrzeżeniami.

Knot zwraca uwagę na świat kryptowalut, który nazywa dzikim i uważa, że panująca w nim niestabilność i skandale mogą zakłócić światową gospodarkę.
Jego zdaniem może to mieć wpływ na wartość zwykłych walut, takich jak euro, a także na skuteczność polityki fiskalnej.
Holender duże niebezpieczeństwo związane z kryptowalutami widzi dla gospodarek wschodzących.

Holender zwraca też uwagę na sektor nieruchomościowy, który opiera się w dużej mierze na pożyczkach. Knot uważa, że firmy z tego sektora powinny być wrażliwe na kondycję banków, które pożyczają im pieniądze.

NADCHODZI KRYZYS FINANSOWY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: