Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN. EBC BĘDZIE WCIĄŻ PODNOSIĆ STOPY

Europejski Bank Centralny będzie zdecydowanie podnosił stopy procentowe – tak rynki interpretują słowa Christine Lagarde wypowiedziane w niemieckim Eschborn.

KONFERENCJA CHRISTINE LAGARDE NA ŻYWO W TELEWIZJI BIZNES24
KONFERENCJA CHRISTINE LAGARDE NA ŻYWO W TELEWIZJI BIZNES24

Podczas wystąpienia w poniedziałek Lagarde mówiła, że koszt pożyczania będzie rósł w eurolandzie w stałym tempie aż osiągnie poziom wystarczająco restrykcyjny do obniżenia inflacji i pozostanie na nim jak długo będzie trzeba.

CZYTAJ TEŻ: BLOOMBERG OSTRZEGA PRZED OSTRĄ PRZECENĄ BIUR W EUROPIE

Już w ubiegłym tygodniu szefowa EBC mówiła, iż utrzymanie kursu banku centralnego jest jej „mantrą” w sytuacji kiedy spadek inflacji spowodował wzrost oczekiwania na łagodzenie polityki monetarnej.

2 lutego i 16 marca odbędą się posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, podczas którego oczekiwane są dwie podwyżki po 50 punktów bazowych. Obecnie stopa depozytowa wynosi 2, a refinansowa 2.5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN. EBC BĘDZIE WCIĄŻ PODNOSIĆ STOPY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nastąpi przedłużenie wakacji kredytowych i jaki to może mieć konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że codzienne zakupy w sklepach podrożały średnio o 19,1 procent rok do roku (jak wynika z raportu UCE Research i wyższych szkół...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: