Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

Bez kategorii

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH

Zwycięstwo Wiktora Orbana w wyborach parlamentarnych na opozycją. Koalicja Fidesz i KDNP czyli Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa zdobyły 54 procent głosów, a zjednoczona opozycja 34 procent – podało Narodowe Biuro Wyborcze – czyli NVI. To dane po obliczeniu 84 procent głosów. Do parlamentu wejdzie też Nasza Ojczyzna – skrajnie prawicowa partia, która zebrała ponad 6 procent głosów.
Frekwencja w wyborach liczona w czasie zamknięcia lokali wyborczych wyniosła niespełna 67 procent.

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH

W ten sposób Fidesz wspólnie z Chrześcijańsko-demokratyczną Partią Ludową będzie miał większość w parlamencie. Na 199 mandatów zdobył ich 135, opozycja ponad 50 a skrajna prawica 7.

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH


Wiktor Orban we wczorajszym wystąpieniu cieszył się ze zwycięstwa. Węgierski przywódca będzie musiał się zmierzyć z rosnącą inflacją. Według ostatnich danych, w lutych inflacja producencka wyniosła 22.4% r/r , a inflacja konsumencka 8.3% r/r . Węgierski Bank Centralny by przeciwdziałać wysokiej inflacji podniósł w marcu po raz kolejny stopy procentowe do poziomu 4.40%. Była to dziesiąta z rzędu podwyżka stóp od czerwca ubiegłego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Węgry podnoszą stopy procentowe aż o 125 punktów bazowych.

UE

Komisja Europejska chce zawiesić część funduszy dla Węgier.

UE

Nadal rośnie inflacja na Węgrzech - w lipcu wyniosła 13.7% rok do roku.

ŚWIAT

Ugrupowanie Ensamble! prezydenta Emmanuela Macrona straciło większość po zakończonych wczoraj drugą turą wyborach do obu izb francuskiego parlamentu.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: