Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH

Zwycięstwo Wiktora Orbana w wyborach parlamentarnych na opozycją. Koalicja Fidesz i KDNP czyli Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa zdobyły 54 procent głosów, a zjednoczona opozycja 34 procent – podało Narodowe Biuro Wyborcze – czyli NVI. To dane po obliczeniu 84 procent głosów. Do parlamentu wejdzie też Nasza Ojczyzna – skrajnie prawicowa partia, która zebrała ponad 6 procent głosów.
Frekwencja w wyborach liczona w czasie zamknięcia lokali wyborczych wyniosła niespełna 67 procent.

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH

W ten sposób Fidesz wspólnie z Chrześcijańsko-demokratyczną Partią Ludową będzie miał większość w parlamencie. Na 199 mandatów zdobył ich 135, opozycja ponad 50 a skrajna prawica 7.

NA WĘGRZECH ZWYCIĘSTWO FIDESZU W WYBORACH


Wiktor Orban we wczorajszym wystąpieniu cieszył się ze zwycięstwa. Węgierski przywódca będzie musiał się zmierzyć z rosnącą inflacją. Według ostatnich danych, w lutych inflacja producencka wyniosła 22.4% r/r , a inflacja konsumencka 8.3% r/r . Węgierski Bank Centralny by przeciwdziałać wysokiej inflacji podniósł w marcu po raz kolejny stopy procentowe do poziomu 4.40%. Była to dziesiąta z rzędu podwyżka stóp od czerwca ubiegłego roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie zamieszka w Pałacu Elizejskim.

ŚWIAT

Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji - wynika z danych z 99 okręgów wyborczych. Urzędujący prezydent Francji zdobył 27,6% głosów. Do...

ŚWIAT

Od 1 stycznia do połowy przyszłego roku Węgrzy zamrożą stopy proc. kredytów hipotecznych na poziomie z października- zdecydował rząd. Rząd w ten sposób chce...

EUROPA

O nowych restrykcjach w Niemczech dla niezaszczepionych w związku z rosnącą liczbą zakażeń zadecydowała podczas posiedzenia Niższa Izba parlamentu.

%d bloggers like this: