Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NA PESEL KREDYTU JUŻ NIE WYŁUDZISZ?

Od jutra zmienią się przepisy dotyczące banków, firm pożyczkowych oraz notariuszy. Od 1 czerwca będą oni zobowiązani do sprawdzania Rejestru Zastrzeżeń Numerów PESEL przed zawarciem umowy z klientem.

ZMIANY W KODEKSIE PRACY

Od ubiegłego roku istnieje możliwość zastrzeżenia numeru PESEL. Możemy to zrobić na kilka różnych sposobów, z których jednym z najprostszych jest skorzystanie z aplikacji mObywatel.

Nowa opcja chroni nas nie tylko przed tym, by osoba trzecia (np. internetowi oszuści, czy ktoś kto wykradnie naszą tożsamość) nie wzięła kredytu lub pożyczki. To samo dotyczy utworzenia konta w banku, zawierania umów z operatorami GSM, czy przenoszenia własności nieruchomości.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.