Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NA BUDOWACH MOŻE ZABRAKNĄĆ PRACOWNIKÓW

Odpływ obywateli Ukrainy z polskiego rynku pracy w wyniku wojny na Ukrainie stanowi największe ryzyko dla rozwoju branży budowlanej, sektora przetwórstwa przemysłowego i transportu, które od dawna cierpiały na niedobory kadrowe, ocenia BNP Paribas Bank Polska.

PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA
PRODUKCJA BUDOWLANO-MONTAŻOWA / FOT. PEXELS

Według ekonomistów banku, najpoważniejsza sytuacja występuje obecnie w sektorze budownictwa, gdzie ponad 40% ankietowanych firm wymienia brak pracowników jako barierę działalności.

Według szacunków BNP Paribas BP, pracownicy z Ukrainy stanowią największy udział w łącznej liczbie pracujących w branżach takich, jak działalność w zakresie administrowania (18%), transport (13%) i budownictwo (11%).

Odpływ pracowników z Ukrainy przyczyni się do utrzymania, a nawet wzrostu presji płacowej w związku z brakiem wykwalifikowanej kadry, wzrostu kosztów w poszczególnych branżach i wyhamowanie inwestycji w krótkim terminie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NA BUDOWACH MOŻE ZABRAKNĄĆ PRACOWNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ewentualnym czterodniowym tygodniu pracy i co z tego wynika rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Katarzyną Łażewską-Hrycko, Głównym Inspektorem Pracy.

POLSKA

Czy to początek końca rynku pracownika w Polsce? Nowy raport Grant Thornton.

POLSKA

Jesienią z powodu braku węgla może dojść do znacznego ograniczenia produkcji cementu. W najczarniejszym scenariuszu – nawet do wygaszenia zakładów. A to będzie oznaczało...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Budowlance grozi spowolnienie. O aktualnej sytuacji w produkcji budowlano-montażowej rozmawiał dziś Roman Młodkowski z BIZNES24 z Szymonem Jungiewiczem z zespołu analiz w PMR.

%d bloggers like this: