Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

MZ: BĘDĄ OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Zaszczepieni jednak z przywilejami. Rząd stopniowo odwołuje swoje wcześniejsze deklaracje, że nie będzie obostrzeń dla niezaszczepionych.

FOT.: Jay Wennington / Unsplash

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział dziś w Polsat News, że jeszcze w sierpniu poznamy plan wprowadzania obostrzeń. I – co najważniejsze – że spadną limity wejść osób niezaszczepionych do różnych miejsc. Dla przykładu – dziś w imprezach okolicznościowych, np. weselach, może uczestniczyć maksymalnie 150 niezaszczepionych osób. A w koncertach na wolnej przestrzeni – maksymalnie 250 osób. Zmniejszenie limitów będzie – zdaniem rzecznika Ministerstwa Zdrowia – uprzywilejowanie osób zaszczepionych. Problem w tym, że limity chociaż obowiązują – są dla przedsiębiorców nieegzekwowalne. Były wicepremier Jarosław Gowin zapowiadał w rozmowie z BIZNES24 projekt ustawy zezwalającej przedsiębiorcom sprawdzanie certyfikatów COVID. Ale Jarosław Gowin od dwóch dni jest poza rządem i nie wiadomo co stanie się z przygotowywanymi przez niego projektami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

4. fala pandemii w Polsce rozkręca się na dobre. Dane o zakażeniach przekroczyły w czwartek 700 przypadków.

FIRMA

PFR gotowe do kolejnych tarcz Dlaczego prezes PFR wspiera REITy Dlaczego PFR inwestuje w CCC TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 16.09.2021 NA ANTENIE...

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

COVID

Od dziś Dania znosi wszystkie obostrzenia covidowe a wirus przestaje być traktowany jak choroba krytyczna dla społeczeństwa. Rząd ogłosił, że ma kontrolę nad pandemią.