Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

MZ: BĘDĄ OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Zaszczepieni jednak z przywilejami. Rząd stopniowo odwołuje swoje wcześniejsze deklaracje, że nie będzie obostrzeń dla niezaszczepionych.

MZ: BĘDĄ OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH
FOT.: Jay Wennington / Unsplash

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział dziś w Polsat News, że jeszcze w sierpniu poznamy plan wprowadzania obostrzeń. I – co najważniejsze – że spadną limity wejść osób niezaszczepionych do różnych miejsc. Dla przykładu – dziś w imprezach okolicznościowych, np. weselach, może uczestniczyć maksymalnie 150 niezaszczepionych osób. A w koncertach na wolnej przestrzeni – maksymalnie 250 osób. Zmniejszenie limitów będzie – zdaniem rzecznika Ministerstwa Zdrowia – uprzywilejowanie osób zaszczepionych. Problem w tym, że limity chociaż obowiązują – są dla przedsiębiorców nieegzekwowalne. Były wicepremier Jarosław Gowin zapowiadał w rozmowie z BIZNES24 projekt ustawy zezwalającej przedsiębiorcom sprawdzanie certyfikatów COVID. Ale Jarosław Gowin od dwóch dni jest poza rządem i nie wiadomo co stanie się z przygotowywanymi przez niego projektami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

BIZNES I POLITYKA

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...

%d bloggers like this: