Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

MZ: 15.5 TYS. NOWYCH ZAKAŻEŃ

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem – to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia.
Zmarły 794 osoby – to rekord 4 fali pandemii. Według ministerstwa zdrowia piąta fala pandemii spodziewana powinna nadejść w Polsce w drugiej połowie stycznia. I będzie to fala zakażeń wariantem omikron szerzącym się już na całym świecie. To z jego powodu w USA jest obecnie najwięcej hospitalizowanych dzieci od początku pandemii.

NOWY SZCZEP KORONAWIRUSA
Źródło: Pexels

W Waszyngtonie liczba małych pacjentów wzrosła dwukrotnie, w Nowym Jorku – pięciokrotnie, a w całych Stanach Zjednoczonych do szpitali trafiło w ciągu ostatniego tygodnia o 35 proc. więcej małych pacjentów niż do tej pory.
Amerykańscy lekarze ostrzegają, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć .

Lekarze niepokoją się zwłaszcza o dzieci poniżej piątego roku życia, które nie mogą być szczepione przeciw COVID-19 oraz te, które nie są w pełni zaszczepione lub nie są zaszczepione w ogóle.

W ich ocenie omikron nie wywołuje cięższego przebiegu COVID-19 u dzieci, ale też nie sądzi się, że infekcja wywołana tym wariantem koronawirusa przebiega łagodniej niż w przypadku innych mutacji.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Informacje z Uniwersytetu Cypryjskiego - odkryto nowy szczep koronawirusa SARS-CoV-2.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

BIZNES I POLITYKA

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...