Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

MUSK ZNOWU NAJBOGATSZY NA ŚWIECIE

ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI
Elon Musk, założyciel i prezes firmy Tesla.

Założyciel i prezes Tesli, Elon Musk ponownie jest najbogatszą osobą na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index majątek Muska wzrósł od początku roku o 40% do 192 mld dol.

Powrót Musk’a na szczyt listy najbogatszych to głównie efekt wzrostu wyceny Tesli – w maju akcje producenta najpopularniejszych samochodów elektrycznych świata podrożały o 25%. Musk wcześniej stracił pierwsze miejsce na rzecz prezesa LVMH – louis Vuitton Moët Hennessy, Bernarda Arnaulta po tym, jak akcje Tesli spadły po przejęciu przez Muska Twittera za 44 miliardy dolarów. Dziś majątek Francuza jest wyceniany na 187 mld dolarów.

Kolejne miejsca na liście zajmują obecnie: założyciel Amazona Jeff Bezos (144 mld dol.), twórca Microsoftu Bill Gates (125 mld dol.) oraz założyciel Oracle Larry Ellison (118 mld dol.).

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: