Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM KRYPTOWALUT

Z całego rynku kryptowalut w ciągu kilku godzin wyparowały setki miliardów dolarów po tym, jak prezes i założyciel Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że producent pojazdów elektrycznych zawiesi zakupy samochodów za pomocą bitcoinów.

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM
Andre Francois Mckenzie

Jeszcze w czwartek kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 2,43 biliona dolarów. Po twicie Muska skurczyła się o ponad 360 mld dolarów.

Musk przytoczył w czwartek obawy dotyczące środowiska i powiedział, że Tesla „niepokoi się gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia i transakcji Bitcoinów, zwłaszcza węgla, który ma najgorszą emisję spośród wszystkich paliw”.

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM

Dla niezorientowanych przypomnijmy, że najpopularniejsza kryptowaluta świata bitcoin nie jest emitowany przez żaden bank centralny czy inną instytucje. Zamiast tego jest utrzymywany przez sieć tak zwanych „górników”. Ci górnicy używają specjalnie skonstruowanych komputerów, które wymagają dużo energii do rozwiązywania złożonych zagadek matematycznych, aby umożliwić transakcje bitcoinowe.
Po twicie Muska kurs bitcoina spadł o ponad 6 proc. do 51 tys. dolarów.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Elon Musk pozbył się kolejnych akcji Tesli - i w zamian za nie dostał miliard dolarów. Od początku listopada Musk sprzedał akcje za w...

USA

Elon Musk - jeden z największych wizjonerów współczesnej gospodarki musi zapłacić 11 mld dolarów podatku dochodowego z uwagi na sprzedaż opcji na akcje Tesli.

KRYPTO

Trwa run na kryptowaluty. Bitcoin i ethereum, dwie najpopularniejsze cyfrowe waluty na Świecie ustanowiły we wtorek nowe rekordy.

POLSKA

Prąd z paneli słonecznych w przyszłym roku po staremu. Z Sejmu wycofany został projekt ustawy zmieniający zasady na których właściciele paneli fotowoltaicznych rozliczają się...