Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM KRYPTOWALUT

Z całego rynku kryptowalut w ciągu kilku godzin wyparowały setki miliardów dolarów po tym, jak prezes i założyciel Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że producent pojazdów elektrycznych zawiesi zakupy samochodów za pomocą bitcoinów.

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM
Andre Francois Mckenzie

Jeszcze w czwartek kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 2,43 biliona dolarów. Po twicie Muska skurczyła się o ponad 360 mld dolarów.

Musk przytoczył w czwartek obawy dotyczące środowiska i powiedział, że Tesla „niepokoi się gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia i transakcji Bitcoinów, zwłaszcza węgla, który ma najgorszą emisję spośród wszystkich paliw”.

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM

Dla niezorientowanych przypomnijmy, że najpopularniejsza kryptowaluta świata bitcoin nie jest emitowany przez żaden bank centralny czy inną instytucje. Zamiast tego jest utrzymywany przez sieć tak zwanych „górników”. Ci górnicy używają specjalnie skonstruowanych komputerów, które wymagają dużo energii do rozwiązywania złożonych zagadek matematycznych, aby umożliwić transakcje bitcoinowe.
Po twicie Muska kurs bitcoina spadł o ponad 6 proc. do 51 tys. dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM KRYPTOWALUT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Producenci samochodów obawiają się kolejnych blokad covidowych w Chinach.

ŚWIAT

Po upadku FTX bitcoin najniżej od dwóch lat.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wyborach do Kongresu USA rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskigo, wykładowcą również w USA.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej, procedowanej przez Sejm i Senat ustawie o regulacji cen energii elektrycznej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Czopkiem, dyrektorem ds. regulacji...

%d bloggers like this: