Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

MUSK ZATRZĄSŁ RYNKIEM KRYPTOWALUT

Z całego rynku kryptowalut w ciągu kilku godzin wyparowały setki miliardów dolarów po tym, jak prezes i założyciel Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że producent pojazdów elektrycznych zawiesi zakupy samochodów za pomocą bitcoinów.

Andre Francois Mckenzie

Jeszcze w czwartek kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła 2,43 biliona dolarów. Po twicie Muska skurczyła się o ponad 360 mld dolarów.

Musk przytoczył w czwartek obawy dotyczące środowiska i powiedział, że Tesla „niepokoi się gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia i transakcji Bitcoinów, zwłaszcza węgla, który ma najgorszą emisję spośród wszystkich paliw”.

Dla niezorientowanych przypomnijmy, że najpopularniejsza kryptowaluta świata bitcoin nie jest emitowany przez żaden bank centralny czy inną instytucje. Zamiast tego jest utrzymywany przez sieć tak zwanych „górników”. Ci górnicy używają specjalnie skonstruowanych komputerów, które wymagają dużo energii do rozwiązywania złożonych zagadek matematycznych, aby umożliwić transakcje bitcoinowe.
Po twicie Muska kurs bitcoina spadł o ponad 6 proc. do 51 tys. dolarów.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.