Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MUSK WŚCIEKŁY ZA „ATAK ROBOTÓW”

Nie robot wyglądający jak człowiek, nie zaatakował, i nie teraz. Elon Musk gniewnie zareagował na doniesienia mediów o rzekomym ataku humanoidalnego robota Optimus na dwóch pracowników fabryki Tesli w Austin.

MUSK WŚCIEKŁY ZA "ATAK ROBOTÓW"
fot: Tesla

Według Muska media pisząc o rzekomym ataku pomyliły wszystkie fakty. Po pierwsze poszkodowany pracownik został zraniony przez ramię robota niemieckiej firmy Kuka – spotkać je można w fabrykach na całym świecie, nie tylko w zakładach Tesli. Zamieszanie z tworzonym przez Teslę humanoidem Optimus wzięło się z pomyłki gazety Daily Mail, która notkę o wypadku opatrzyła małym zdjęciem Optimusa. Nie jest w tej chwili jasne dlaczego wydarzył się wypadek. Wiadomo, że w czasie wgrywania nowego oprogramowania robot zacisnął uchwyt na ciele inżyniera przeprowadzającego operację. Uratował go inny pracownik, który wcisnął przycisk STOP.

Najmniej wiarygodnie brzmi natomiast odpieranie zarzutów tłumaczeniami, że chodzi o historię sprzed dwóch lat. Amerykańskie media na początku grudnia ujawniły, że Space X – inna firma Muska – zataja większość wypadków z udziałem ludzi, do których dochodzi w czasie budowy i startów rakiet.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Grupy MCI rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Ewą Ogryczak, wiceprezeską MCI.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uldze na ekspansję za 2023 rok rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowym zysku Bogdanki rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Kasjanem Wyligałą, prezesem LW Bogdanka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak bardzo przytłaczająca dla polskiego przedsiębiorcy jest ogromna liczba zmian w przepisach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jackiem Kowalczykiem z Grant...