Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

MUSK MANIPULOWAŁ KURSEM DOGECOIN?

MUSK MANIPULOWAŁ KURSEM DOGECOIN?
Symbolic cryptocurrency types represented as shiny coins are lined up against dark background. Among them dogecoin which started as a joke is currently gaining popularity

Elon Musk oskarżony przez prywatnych inwestorów o wykorzystywanie informacji poufnych i manipulowanie kursem Dogecoin.

We wniosku złożonym w sądzie federalnym na Manhattanie inwestorzy stwierdzili, że Musk wykorzystał posty na Twitterze aby handlować z zyskiem za pośrednictwem kilku portfeli Dogecoin, które kontroluje on lub Tesla.

Inwestorzy dowodzą, że miało to miejsce między innymi w kwietniu tego roku, kiedy Musk zastąpił niebieskiego ptaka Twittera psem rasy Shiba, który jest logiem Dogecoin. To spowodowało trzydziestoprocentowy wzrost kryptowaluty, co z kolei wykorzystał założyciel Tesli, który zarobił ponad 124 miliardów dolarów na sprzedaży Dogecoin.

Alex Spiro, prawnik Muska i Tesli odmówił komentarza. Inwestorzy swoje najnowsze oskarżenia zawarli w trzecim poprawionym pozwie.

W marcu Musk i tesla domagali się oddalenia drugiego poprawionego pozwu nazywając go fantazyjnym dziełem fikcji, a pod koniec maja stwierdzili, że kolejna poprawka pozwu jest nieuzasadniona.

W środowym postanowieniu sąd zapowiedział, że prawdopodobnie zezwoli na trzecią poprawkę pozwu.

MUSK MANIPULOWAŁ KURSEM DOGECOIN?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: