Connect with us

Hi, what are you looking for?

TECHNOLOGIA

MUSK: KOSZT STARLINK $20-30 MLD

20 a nawet 30 miliardów dolarów – tyle zdaniem Elona Muska będzie kosztowała inwestycja w Starlink – czyli w sieć satelitarną, którą tworzy miliarder Musk potwierdził współpracę z największymi krajowymi operatorami telekomunikacyjnymi – donosi Reuters.

„W zasadzie to dużo” – tak o całkowitych kosztach inwestycji w Starlink mówi Musk w dla Mobile World Congress, największego dorocznego spotkania branży telekomunikacyjnej, które odbywa się w Barcelonie.

Starlink, to sieć satelitów oferujących szybką łączność satelitarną. Według przedsiębiorcy – Starlink ma objąć zasięgiem cały świat z wyjątkiem bieguna północnego i południowego. Obecnie posiada półtora tysiąca satelitów, jest obecna w kilkunastu krajach. Elon Musk szacuje, że całkowita liczba klientów w ciągu najbliższego roku może sięgnąć pół miliona.

A jak informuje tygodnik Wprost – Elon Mask 11 maja tego roku założył w Polsce spółkę Starlink Poland. W zarządzie spółki jest wpisana Lauren Ashley Dreyer -współpracowniczka miliardera. Spółka złożyła już do Urzędu Komunikacji Elektronicznej zapytanie o dostępność częstotliwości i określenie warunków technicznych w celu uzyskania pozwolenia radiowego na potrzeby projektu Starlink – potwierdza UKE w przesłanym do tygodnika Wprost oświadczeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

Elon Musk znów puszcza oko do kryptowalut. Szef producenta aut elektrycznych ogłosił, że Tesla może wrócić do przyjmowania płatności w Bitcoinie - informuje Reuters.

FX

O ponad 10 procent wzrósł w niedzielę wieczorem kurs Bitcoina po sugestii Elona Muska, że Tesla może w przyszłości inwestować w kryptowaluty.