Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

MUSK: KOSZT STARLINK $20-30 MLD

20 a nawet 30 miliardów dolarów – tyle zdaniem Elona Muska będzie kosztowała inwestycja w Starlink – czyli w sieć satelitarną, którą tworzy miliarder Musk potwierdził współpracę z największymi krajowymi operatorami telekomunikacyjnymi – donosi Reuters.

MUSK: KOSZT STARLINK $20-30 MLD

„W zasadzie to dużo” – tak o całkowitych kosztach inwestycji w Starlink mówi Musk w dla Mobile World Congress, największego dorocznego spotkania branży telekomunikacyjnej, które odbywa się w Barcelonie.

Starlink, to sieć satelitów oferujących szybką łączność satelitarną. Według przedsiębiorcy – Starlink ma objąć zasięgiem cały świat z wyjątkiem bieguna północnego i południowego. Obecnie posiada półtora tysiąca satelitów, jest obecna w kilkunastu krajach. Elon Musk szacuje, że całkowita liczba klientów w ciągu najbliższego roku może sięgnąć pół miliona.

A jak informuje tygodnik Wprost – Elon Mask 11 maja tego roku założył w Polsce spółkę Starlink Poland. W zarządzie spółki jest wpisana Lauren Ashley Dreyer -współpracowniczka miliardera. Spółka złożyła już do Urzędu Komunikacji Elektronicznej zapytanie o dostępność częstotliwości i określenie warunków technicznych w celu uzyskania pozwolenia radiowego na potrzeby projektu Starlink – potwierdza UKE w przesłanym do tygodnika Wprost oświadczeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wyborach do Kongresu USA rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskigo, wykładowcą również w USA.

ŚWIAT

Superkomputer Tesli pozbawił prądu całe miasto Palo Alto w Kaliforni.

ŚWIAT

Elon Musk sprzedał akcje Tesli mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobi.

ŚWIAT

Elon Musk w Twitterze - pierwsze spotkanie z pracownikami.

%d bloggers like this: