Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

MUSK JEDNAK PRZEJMIE TWITTERA

Wygląda na to, że Elon Musk dopiął swego i przejmie Twittera.
Założyciel i szef Tesli zgodził się kupić Twitter Inc. za 44 miliardy dolarów, kończąc tygodnie spekulacji po tym, jak pozostali główni akcjonariusze zgodzili się sprzedać akcje spółki.

ELON MUSK SPRZEDAŁ AKCJE TESLI

Przejęcie Twittera ma być jednym z największych w historii wykupów wspomaganych kredytem bankowym. Jak się bowiem okazało, Elon Musk posiada tylko część gotówki na przejęcie spółki, pozostała część ma pochodzić z kredytu udzielonego pod zastaw akcji Tesli. Według „Financial Times” szef Tesli miał w gotówce wyłożyć „zaledwie” 21 mld dolarów.

MUSK ZAPŁACI ZA TWITTERA 44$ MLD


Na tę chwilę miliarder posiada 9.2% papierów Twittera. Elon Musk, który sam jest niezwykle aktywny na Twitterze, wielokrotnie krytykował tę platformę. Zarzucał Twitterowi m.in. że łamie wolność słowa. Zapowiadał też że rozważa zbudowanie nowej alternatywnej platformy mediów społecznościowych.
Zamiast tego zdecydował się – jak się okazało – przejąć Twittera.

Na wieść o planowanym przejęciu kurs akcji Twittera wzrósł wczoraj o ponad 5 i pół procent.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Elon Musk sprzedał akcje Tesli mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobi.

ŚWIAT

Ciąg dalszy epopei jak Elon Musk Twittera przejmował. Aż o 11 proc. potaniały wczoraj akcje Twittera. To efekt wycofania się miliardera Elona Muska z...

ŚWIAT

Elon Musk w Twitterze - pierwsze spotkanie z pracownikami.

Bez kategorii

Rośnie napięcie wokół próby przejęcia Twittera przez Elona Muska. Wezwanie miliardera do sprzedaży akcji po 54.20 dolarów za sztukę odrzucił saudyjski książę. Alwaleed bin...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: