Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ELEKTROMOBILNOŚĆ

MUSK: BEZ CEŁ CHINY ZNISZCZĄ KONKURENCJĘ

Elon Musk twierdzi, że chińscy producenci pojazdów elektrycznych „właściwie zniszczą” większość konkurentów, jeśli na czas nie zostaną wprowadzone odpowiednie cła.

MUSK: BEZ CEŁ CHINY ZNISZCZĄ KONKURENCJĘ

Elon Musk przyznał podczas konferencji wynikowej, że:

Chińskie firmy samochodowe są najbardziej konkurencyjnymi firmami samochodowymi na świecie. Dlatego uważa, że odniosą znaczący sukces poza Chinami, w zależności od tego, jakie cła lub bariery handlowe zostaną ustanowione.

Po chwili dodał:

Szczerze mówiąc, myślę, że jeśli nie zostaną ustanowione bariery handlowe, w zasadzie zniszczą one większość innych firm na świecie.

Komisja Europejska, bada obecnie dotacje przyznawane producentom pojazdów elektrycznych w Chinach. Śledztwo rozpoczęło się w zeszłym roku i nie zostało jeszcze zakończone. Istnieje jednak szansa, że ​​UE mogłaby rozważyć wyższe cła na chińskie pojazdy elektryczne w czasie, gdy te pojazdy agresywnie wkraczają do Europy.

BYD, który w czwartym kwartale sprzedał więcej samochodów zasilanych na baterie, niż Tesla rozszerzył sprzedaż na rynki w Europie na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowo-Wschodniej. Chińskie startupy, w tym Nio i Xpeng, wprowadziły także swoje samochody do Europy.

Akcje Tesli spadały dzisiaj momentami nawet 12,5 procent po tym, jak Musk ostrzegł, że wzrost sprzedaży spowolni w tym roku pomimo obniżek cen, które już zaszkodziły marżom i wzbudziły obawy inwestorów Tesli.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MUSK: BEZ CEŁ CHINY ZNISZCZĄ KONKURENCJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...