Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MURAPOL I PRACUJ.PL W DRODZE NA GPW

Szykują się kolejne duże debiuty na głównym rynku GPW. Na warszawskim parkiecie chcą bowiem wkrótce zadebiutować deweloperska spółka Murapol i działający na rynku rekrutacji serwis Pracuj.pl

Murapol ogłosił zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji, która obejmie do do 35 proc. istniejących akcji, należących do większościowego akcjonariusza, czyli AEREF V PL Investment.

Murapol działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych od ponad 20 lat.
W ciągu trzech kwartałów 2021 r. Murapol sprzedał klientom ponad 4 tys. lokali, co było rekordowym wynikiem w historii grupy. Murapol chce przeznaczać na dywidendę co najmniej 75 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Natomiast działająca na rynku rekrutacji Grupa Pracuj, ogłosiła że jej oferta obejmie wyłącznie część istniejących akcji należących do dotychczasowych akcjonariuszy półki. Obecnie największym akcjonariuszem spółki jest Przemysław Gacek, współzałożyciel i prezes spółki. Grupa Pracuj działa od ponad 20 lat w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. W 2020 r. z serwisów Grupy korzystało średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie, w tym 3,1 mln w Polsce i 3,7 mln na Ukrainie. W 2020 r. łączne przychody Grupy Pracuj z umów z klientami wyniosły 299 mln zł, a skorygowana EBITDA 148 mln zł (marża 50 proc.).

W tym roku na rynku głównym GPW zadebiutowało 11 firm, w trakcie IPO jest firma Poltreg.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Getin Holding planuje obniżenie kapitału zakładowego i zakłada, że w wyniku tej operacji jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi blisko 190 mln zł....