Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MUR NA GRANICY ZAKONTRAKTOWANY PRZEZ MSWiA

MSWiA zakontraktowało dostawę materiałów i prace budowlane za ponad 1 200 000 000 zł. Mur na granicy zacznie powstawać 180 dni po podpisaniu umów z wykonwacami.

Budimex, Budrep i Unibep zbudują mur na granicy
Budimex, Budrep i Unibep zbudują mur na granicy, fot.: Polska Policja

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozstrzygnęło postępowania przetargowe na dostawę materiałów i budowę muru, który ma powstać na granicy Poslko Białoruskiej.

CZYTAJ TEŻ: CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY – W 2022 WYBÓR PROJEKTANTA

Budimex, Budrep i Unibep to 3 firmy, które zostały zakontraktowane przez MSWiA na budowę 186 kilometrowego muru na granicy Polsko-Białoruskiej. Budowa zapory została podzielona na 4 fragmenty, w których równocześnie zostaną rozpoczęte prace budowlane. Zabezpieczenie granicy będzie mierzyło 5.5 metra wysokości. Podstawowymi elementami, które zostaną wykorzystane do budowy zapory, będą stalowe przęsła. Zostanie zużyte ponad 50 tysięcy ton stali. To m.in. ponad 40 tysięcy sztuk przęseł stalowych. Materiały do budowy zostaną dostarczone przez Polimex Mostostal SA, Mostostal Siedlce i Węglokoks SA.

Mur na granicy – realizacja 180 dni po podpisaniu umów

MSWiA na budowę i materiały pod mur na granicy przeznaczy 1 mld 233 mln złotych, czas realizacji projektu został wyznaczony na 180 dni od momentu podpisania umów z przedsiębiorstwami.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MUR NA GRANICY ZAKONTRAKTOWANY PRZEZ MSWiA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Majowa sprzedaż detaliczna w Niemczech mocno spadła do -3.6% rok do roku.

UE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

CENY

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w...

POLSKA

Mniej kredytów dla mikrofirm - wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej.

%d bloggers like this: