Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

MŚP BEZ WSPARCIA NA GAZ

Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o ochronie odbiorców paliw gazowych. Nie znalazły się w niej rozwiązania dla sektora MSP.

MŚP BEZ WSPARCIA NA GAZ

Małe i średnie firmy, w tym piekarnie nie otrzymają wsparcia od rządu na gaz w 2023 r. Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o ochronie odbiorców paliw gazowych. Nie znalazły się w niej rozwiązania dla sektora MSP.

Posłowie negatywnie zaopiniowali proponowane rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, które umożliwiałyby nie tylko wsparcie, ale również prawidłowe ustalenie cen gazu.

Senat chciał wprowadzić poprawkę rozszerzającą zakres podmiotowy komercyjnych odbiorców gazu, określonych w ustawie, w wyniku której sektor MŚP zostałby objęty tymi rozwiązaniami. Tym samym przedsiębiorcy, a w tym między innymi właściciele piekarni, nie zostali objęci wsparciem.

Przed głosowaniem sejmu, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa tłumaczyła, że takie rozwiązania wymagane jest zgody Komisji Europejskiej, a o takową – obecnie zabiega polski rząd.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MŚP BEZ WSPARCIA NA GAZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że z dostępnych danych wynika, że ubiegły rok może być rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych ukraińskich spółek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24...

FIRMA

Na koniec grudnia 2022 r. łączna liczba lokali oferowanych przez grupę do sprzedaży wynosiła 667 lokali.

%d bloggers like this: