Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

MRPIT: STOPA BEZROBOCIA W CZERWCU 6%

Po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii Covid-19 oficjalne bezrobocie w Polsce spadło poniżej miliona osób.
Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu 2021 r. spadła o 0,1 pkt proc. m/m do 6%.

MRPIT: STOPA BEZROBOCIA W CZERWCU 6%

“Czerwiec jest pierwszym miesiącem w tym roku, kiedy poziom bezrobocia rejestrowanego spadł poniżej miliona. Dzisiejsze dane pokazują, że tendencje na rynku pracy są korzystne, na co oczywiście miały wpływ podejmowane przez rząd działania osłonowe w walce z pandemią COVID-19” – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, cytowana w komunikacie.

Ze wstępnych danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w czerwcu br. wyniosła 994,8 tys. osób i w porównaniu do stanu z końca maja liczba ta zmniejszyła się o 31,9 tys. osób.

MRPIT: STOPA BEZROBOCIA W CZERWCU 6%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na polskim rynku pracy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Ranstad Polska.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane znacznie lepsze od oczekiwań analityków.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O umowie koalicyjnej i o tym co czeka biznes, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Łukaszem Bernatowiczem, prezesem BCC.

%d