Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

MPK W KRAKOWIE ZAKUPI AUTOBUSY NAPĘDZANE WODOREM

FOT. MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie rozpoczęło proces konsultacji rynkowych dotyczących możliwości zakupu autobusów z napędem wodorowym poinformował ISBnews rzecznik Marek Gancarczyk.

MPK chce kupić 30 pojazdów o długości 12 metrów i 10 pojazdów 18-metrowych, przegubowych.

Od sierpnia będzie możliwość składania ofert handlowych na dostawę autobusów i przygotowanie infrastruktury ładowania paliwem wodorowym.

Jak poinformowano spółka ma podpisany list intencyjny z PKN Orlen, gwarantujący dostawy wodoru z Rafinerii w Trzebini, możliwe jest także wykorzystanie gazu produkowanego przez Krakowski Holding Komunalny.

Decyzja o ewentualnym podpisaniu umowy na dostawę zapadnie w 2022 r.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Gigantyczne kolejki ciężarówek na przejściach z Polski na Białoruś. Najgorzej w tej chwili jest w Bobrownikach. O 11:15 strona Krajowej Administracji Skarbowej podawała, że...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.