Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

MOŻLIWY SPADEK CEN NIERUCHOMOŚCI

Prawie 60 procent ankietowanych pośredników w obrocie nieruchomościami uważa, że ceny domów w IV kwartale powinny spadać, za obniżką cen dużych mieszkań z kolei opowiedziało się 58 proc. agentów. Mimo spadku cen eksperci twierdzą, że rynek może zanotować spadek popytu na domy.

BUDOWA DOMU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ
FOT.: Estefania Cortes/ Unsplash

Sprawa ma się nieco inaczej, w przypadku mniejszych mieszkań, kawalerek i gruntów. Tutaj bowiem ceny – i tak wysokie – powinny się ustabilizować lub wzrosnąć.

Rynek najmu z kolei bardzo podzielił ekspertów. Według 50 proc. ankietowanych ceny najmu kawalerek będą dalej rosnąć. Za stabilizacją opowiedziało się jedynie 38 proc. ekspertów.

Specjaliści rynku zgodnie jednak wskazują na dalsze pogorszenie się sytuacji na rynku głownie przez trudną sytuację kredytową oraz błyskawicznie rosnące koszty życia a także wysoka niepewność co do przyszłości, o czym świadczy wartość indeksu poniżej granicy optymizmu wynoszącej 50 na 100 pkt.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MOŻLIWY SPADEK CEN NIERUCHOMOŚCI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: