Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MOŻLIWE PROBLEMY TESLI

PROBLEMY TESLI
źródło: Tesla

O prawie 6 proc. spadły w handlu posesyjnym akcje Tesli – tak inwestorzy zareagowali na raport spółki za czwarty kwartał. Z opublikowanych danych wynika, że spółka miała niższy niż oczekiwano zysk i zapowiedziała zmniejszenie tempa produkcji aut.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET CZEKA NA PKB USA

Skorygowany zysk Tesli na akcję wyniósł 71 centów, a analitycy szacowali go na 74 centy. Przychody spółki wyniosły ponad 25 mld dolarów co oznacza wzrost rok do roku o prawie 5 proc. Ten wynik był jednak dużo gorszy od oczekiwań rynków, które zakładały, że Tesla pokaże przychody wyższe o ponad pół miliona dolarów. Z kolei marża operacyjna w czwartym kwartale wyniosła ponad 8, proc. wobec 16 proc. przed rokiem.

Ale to nie pokazane cyfry spowodowały negatywną reakcję rynków. Inwestorom nie spodobały się zapowiedzi spółki dotyczące tego, że produkcja aut może być w tym roku niższa niż w 2023.

W 2023 roku Tesla wyprodukowała 1 mln 850 tyś. aut. W tym roku oczekiwano, że spółka zbuduje ich o 400 tyś więcej.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MOŻLIWE PROBLEMY TESLI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Więcej dróg i autostrad objętych będzie opłatami - rząd rozpoczął pracę nad nowelizacją odpowiedniego rozporządzenia, które ma być gotowe w trzecim kwartale.

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.