Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

MORSKI TRANSPORT KONTENEROWY CORAZ TAŃSZY

Morski transport kontenerowy coraz tańszy.

TRANSPORT KONTENEROWY
foto: pexels.com

Ceny kontenerowego transportu morskiego wracają do poziomu sprzed pandemii informuje holenderski dziennik „Financieele Dagblad”. Powodem spadku cen jest mniejszy popyt związany z pogarszającą się koniunkturą gospodarczą, ocenia holenderska gazeta.

CZYTJ TEŻ: CHINY OTWIERAJĄ SIĘ NA HANDEL ZAGRANICZNY (ROZMOWA)

Jeszcze w styczniu czyli przed rosyjską agresją na Ukrainę, ceny były rekordowo wysokie. Wzrosły one podczas pandemii ze względu nas szaleństwo zakupowe w internecie oraz zakłócenia spowodowane blokadą Kanału Sueskiego przez kontenerowiec Ever Given. Jednak w ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny, kilkudziesięcioprocentowy spadek i ceny zbliżają się do poziomu sprzed pandemii covid.

Jak pisze holenderski dziennik, możliwa jest nawet powtórka z ekstremalnie niskich stawek z lat 2015 – 2016. Wtedy cena transportu na trasie Azja – Brazylia kosztowała 99 dolarów.

CZYTAJ TEŻ: ROŚNIE EKSPORT AUT ELEKTRYCZNYCH Z CHIN

Według „Financieele Dagblad” średnia cena transportu kontenera jest obecnie niższa o 77 proc w porównaniu do roku ubiegłego i wynosi ponad 2 tys. dolarów. Z kolei na trasie z Szanghaju do Rotterdamu cena spadła aż o 80 proc. do poziomu 1.6 tys. dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MORSKI TRANSPORT KONTENEROWY CORAZ TAŃSZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O handlu z Chinami i gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem Firmy spedycyjnej Symlog.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że z dostępnych danych wynika, że ubiegły rok może być rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych ukraińskich spółek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24...

%d bloggers like this: