Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MORGAN STANLEY: CENA DOCELOWA TESLI W DÓŁ

Analitycy Morgan Stanley obniżyli cenę docelową Tesli z 345 do 320 dolarów za akcję. Cel cenowy Morgana sugeruje potencjalny wzrost o ok 77% w stosunku do obecnej ceny spółki, która w handlu przedsesyjnym traciła dzisiaj ponad półtora procent i wyniosła ok 177 dolarów za sztukę.

MORGAN STANLEY: CENA DOCELOWA TESLI W DÓŁ
fot: Tesla

W raporcie analitycy wskazali kilka problemów nękających obecnie Teslę, w tym malejący popyt na pojazdy elektryczne, dużą konkurencję i wojnę cenową w Chinach.

Na niekorzyść spółki działa też wzrost popularności hybryd w porównaniu z pojazdami elektrycznymi na głównym rynku firmy czyli w Stanach Zjednoczonych.

Eksperci Morgan Stanleya obniżyli swoje szacunki dotyczące ilości sprzedanych aut w tym roku do poniżej 2 milionów sztuk, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym tylko o nieco ponad 10% co oznacza ponad trzykrotnie mniej, niż w 2023 roku.

Analitycy prognozują obecnie marżę brutto na rynku motoryzacyjnym na poziomie 11,4% w tym roku, w porównaniu z poprzednimi szacunkami wynoszącymi 13,2%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MORGAN STANLEY: CENA DOCELOWA TESLI W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

MOTORYZACJA

Ponad czteroprocentowym spadkiem rozpoczęły się w poniedziałek notowania Tesli. We wtorek spółka pokaże swoje wyniki za I kwartał 1014 roku. Inwestorzy spodziewają się 51...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...