Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

MOODY’S OCENIA DEFICYT FISKLANY POLSKI

RATING POLSKI

Agencja Moody’s uważa, że deficyt fiskalny Polski będzie się obniżać od 2025 roku. Ale prognozowany wzrost długu sektora finansów publicznych do 54% w przyszłym, roku jest negatywny dla profilu kredytowego Polski.

Moody’s wskazuje, że średnioterminowe perspektywy fiskalne Polski zależą od wyniku jesiennych wyborów parlamentarnych.
Agencja pisze, że polskie rządy tradycyjnie były konserwatywnie fiskalnie, a obecny szef rządu mówił o konieczności ograniczenia wydatków.
Jeżeli zmieniłaby się władza, to Moody’s nie oczekuje radykalnego wzrostu strukturalnych wydatków, np. na zbrojenia, czy znaczącej obniżki transferów społecznych. Agencja uważa jednak, że niższe mogłyby być wydatki pozabudżetowe ze specjalnych funduszy, a także wprowadzona mogłaby zostać kolejna reforma systemu podatkowego.

Moody’s jest jedną z największych agencji ratingowych na świecie, która zajmuje się oceną wiarygodności kredytowej państw, przedsiębiorstw, instytucji finansowych i instrumentów dłużnych. Moody’s oferuje również usługi doradcze, badania i analizy ekonomiczne, oprogramowanie i zarządzanie ryzykiem finansowym. Moody’s została założona w 1909 roku przez Johna Moody’ego, który był pionierem w analizie rynku obligacji. Moody’s ma siedzibę w Nowym Jorku i jest obecna w 26 krajach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.