Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

MOODY’S OCENIA DEFICYT FISKLANY POLSKI

RATING POLSKI

Agencja Moody’s uważa, że deficyt fiskalny Polski będzie się obniżać od 2025 roku. Ale prognozowany wzrost długu sektora finansów publicznych do 54% w przyszłym, roku jest negatywny dla profilu kredytowego Polski.

Moody’s wskazuje, że średnioterminowe perspektywy fiskalne Polski zależą od wyniku jesiennych wyborów parlamentarnych.
Agencja pisze, że polskie rządy tradycyjnie były konserwatywnie fiskalnie, a obecny szef rządu mówił o konieczności ograniczenia wydatków.
Jeżeli zmieniłaby się władza, to Moody’s nie oczekuje radykalnego wzrostu strukturalnych wydatków, np. na zbrojenia, czy znaczącej obniżki transferów społecznych. Agencja uważa jednak, że niższe mogłyby być wydatki pozabudżetowe ze specjalnych funduszy, a także wprowadzona mogłaby zostać kolejna reforma systemu podatkowego.

Moody’s jest jedną z największych agencji ratingowych na świecie, która zajmuje się oceną wiarygodności kredytowej państw, przedsiębiorstw, instytucji finansowych i instrumentów dłużnych. Moody’s oferuje również usługi doradcze, badania i analizy ekonomiczne, oprogramowanie i zarządzanie ryzykiem finansowym. Moody’s została założona w 1909 roku przez Johna Moody’ego, który był pionierem w analizie rynku obligacji. Moody’s ma siedzibę w Nowym Jorku i jest obecna w 26 krajach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: