Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MOCNY WZROST ZYSKU PZU W 1 KWARTALE

Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 897 mln zł. To o prawie 700 proc. więcej niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy największy krajowy ubezpieczyciel zarobił na czysto jedynie 116 mln zł.
Tegoroczny zysk okazał się też nieznacznie wyższy niż spodziewał się rynek.

ZYSK PZU

W ubiegłym roku PZU musiał utworzyć przeszło pół miliarda rezerw na działalność kontrolowanych przez siebie banków – Pekao SA i Aliora. W tym roku banki należące do PZU wypracowały już dla ubezpieczyciela 86 mln zł zysku.
Natomiast składka przypisana brutto, czyli jeden z głównych wskaźników dla firm ubezpieczeniowych, PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła 1 proc. rdr – do 6 mld 148 mln zł.
Jak zaznaczyła w komentarzu do wyników Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU mimo wyzwań, które przyniosła pandemia, ubezpieczycielowi udało się dostosować zakres oferty do zmian w strukturze modeli zachowań konsumentów i nowych trendów rynkowych, wynikających ze zmian technologicznych i społecznych.
Prezes PZU podtrzymała też propozycję wypłaty najwyższej od wielu lat dywidendy na akcję w wysokości 3,5 zł z zysku za lata 2019 i 2020. Na wypłaty dla akcjonariuszy PZU chce przeznaczyć 3 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Do 30 czerwca złóż wniosek o zgodę na opłacenie składek na dobrowolne ubezpieczenie po terminie.

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

%d bloggers like this: