Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MOCNY WZROST ZYSKU PZU W 1 KWARTALE

Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 897 mln zł. To o prawie 700 proc. więcej niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy największy krajowy ubezpieczyciel zarobił na czysto jedynie 116 mln zł.
Tegoroczny zysk okazał się też nieznacznie wyższy niż spodziewał się rynek.

ZYSK PZU

W ubiegłym roku PZU musiał utworzyć przeszło pół miliarda rezerw na działalność kontrolowanych przez siebie banków – Pekao SA i Aliora. W tym roku banki należące do PZU wypracowały już dla ubezpieczyciela 86 mln zł zysku.
Natomiast składka przypisana brutto, czyli jeden z głównych wskaźników dla firm ubezpieczeniowych, PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła 1 proc. rdr – do 6 mld 148 mln zł.
Jak zaznaczyła w komentarzu do wyników Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU mimo wyzwań, które przyniosła pandemia, ubezpieczycielowi udało się dostosować zakres oferty do zmian w strukturze modeli zachowań konsumentów i nowych trendów rynkowych, wynikających ze zmian technologicznych i społecznych.
Prezes PZU podtrzymała też propozycję wypłaty najwyższej od wielu lat dywidendy na akcję w wysokości 3,5 zł z zysku za lata 2019 i 2020. Na wypłaty dla akcjonariuszy PZU chce przeznaczyć 3 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.