Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MOCNY WZROST ZYSKU PZU W 1 KWARTALE

Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 897 mln zł. To o prawie 700 proc. więcej niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy największy krajowy ubezpieczyciel zarobił na czysto jedynie 116 mln zł.
Tegoroczny zysk okazał się też nieznacznie wyższy niż spodziewał się rynek.

ZYSK PZU

W ubiegłym roku PZU musiał utworzyć przeszło pół miliarda rezerw na działalność kontrolowanych przez siebie banków – Pekao SA i Aliora. W tym roku banki należące do PZU wypracowały już dla ubezpieczyciela 86 mln zł zysku.
Natomiast składka przypisana brutto, czyli jeden z głównych wskaźników dla firm ubezpieczeniowych, PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła 1 proc. rdr – do 6 mld 148 mln zł.

Jak zaznaczyła w komentarzu do wyników Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU mimo wyzwań, które przyniosła pandemia, ubezpieczycielowi udało się dostosować zakres oferty do zmian w strukturze modeli zachowań konsumentów i nowych trendów rynkowych, wynikających ze zmian technologicznych i społecznych.
Prezes PZU podtrzymała też propozycję wypłaty najwyższej od wielu lat dywidendy na akcję w wysokości 3,5 zł z zysku za lata 2019 i 2020. Na wypłaty dla akcjonariuszy PZU chce przeznaczyć 3 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

LiveChat z lepszymi wynikami.

POLSKA

Mercator Medical z dużo mniejszym zyskiem niż w 2021 roku.

%d bloggers like this: