Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

MOCNY WZROST ZYSKU PZU W 1 KWARTALE

Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 897 mln zł. To o prawie 700 proc. więcej niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy największy krajowy ubezpieczyciel zarobił na czysto jedynie 116 mln zł.
Tegoroczny zysk okazał się też nieznacznie wyższy niż spodziewał się rynek.

W ubiegłym roku PZU musiał utworzyć przeszło pół miliarda rezerw na działalność kontrolowanych przez siebie banków – Pekao SA i Aliora. W tym roku banki należące do PZU wypracowały już dla ubezpieczyciela 86 mln zł zysku.
Natomiast składka przypisana brutto, czyli jeden z głównych wskaźników dla firm ubezpieczeniowych, PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła 1 proc. rdr – do 6 mld 148 mln zł.
Jak zaznaczyła w komentarzu do wyników Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU mimo wyzwań, które przyniosła pandemia, ubezpieczycielowi udało się dostosować zakres oferty do zmian w strukturze modeli zachowań konsumentów i nowych trendów rynkowych, wynikających ze zmian technologicznych i społecznych.
Prezes PZU podtrzymała też propozycję wypłaty najwyższej od wielu lat dywidendy na akcję w wysokości 3,5 zł z zysku za lata 2019 i 2020. Na wypłaty dla akcjonariuszy PZU chce przeznaczyć 3 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.