Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

MOCNY WZROST ZYSKU PZU W 1 KWARTALE

Zysk netto grupy PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 897 mln zł. To o prawie 700 proc. więcej niż w trzech pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy największy krajowy ubezpieczyciel zarobił na czysto jedynie 116 mln zł.
Tegoroczny zysk okazał się też nieznacznie wyższy niż spodziewał się rynek.

W ubiegłym roku PZU musiał utworzyć przeszło pół miliarda rezerw na działalność kontrolowanych przez siebie banków – Pekao SA i Aliora. W tym roku banki należące do PZU wypracowały już dla ubezpieczyciela 86 mln zł zysku.
Natomiast składka przypisana brutto, czyli jeden z głównych wskaźników dla firm ubezpieczeniowych, PZU w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła 1 proc. rdr – do 6 mld 148 mln zł.
Jak zaznaczyła w komentarzu do wyników Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU mimo wyzwań, które przyniosła pandemia, ubezpieczycielowi udało się dostosować zakres oferty do zmian w strukturze modeli zachowań konsumentów i nowych trendów rynkowych, wynikających ze zmian technologicznych i społecznych.
Prezes PZU podtrzymała też propozycję wypłaty najwyższej od wielu lat dywidendy na akcję w wysokości 3,5 zł z zysku za lata 2019 i 2020. Na wypłaty dla akcjonariuszy PZU chce przeznaczyć 3 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

FINANSE

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

FINANSE

Półroczne wyniki Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn zlokalizowanych w Kędzierzynie- Koźlu wykazały większe przychody o ponad 40% ale mniejsze zyski w ujęciu rok do...

GPW

Z umiarkowanym zadowoleniem przyjęli inwestorzy skokowy wzrost zysku Grupy Azoty w II kwartale tego roku. Kurs lekko rośnie po tym, jak spółka poinformowała o...