Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MOCNY SPADEK ZYSKÓW NEWAGU

Spadek zysków Newagu w 2022 roku.

NEWAG
foto: newag.pl

Lekkim wzrostem przychodów i mocnym spadkiem zysków zakończył 2022 r, producent taboru kolejowego firma Newag.

Spółka z Nowego Sącza wypracowała w ubiegłym roku prawie 23 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli o 52 mln zł mniej niż rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 964 mln zł wobec 918 mln zł rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: MOCNE HAMOWANIE POPYTU W POLSCE

Mimo wyzwań, z którymi przyszło się mierzyć w 2022 roku – jak rosnąca inflacja i wojna na Ukrainie – , firma zakończyła rok z zyskiem dając podstawy do optymizmu i poprawy wyników finansowych w roku bieżącym oraz nadchodzących latach – napisał w komentarzu do wyników Zbigniew Konieczek, prezes firmy.

Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Od 10 lat akcje spółki notowane są na GPW.

MOCNY SPADEK ZYSKÓW NEWAGU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d