Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MOCNY KWARTAŁ PGNIG

Dobrymi wynikami za ostatni kwartał ubiegłego roku pochwaliło się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma odnotowała 3 mld 9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2021 r. wobec 1,3 mld zł zysku rok wcześniej – podała spółka, prezentując wstępne, szacunkowe dane.
To nieco więcej niż oczekiwał rynek.

EUROPA SZUKA ROPY I GAZU
Kontrakty na gaz, kopalnia ropy i gazu w Lubiatowie / FOT.: PGNIG

Wynik EBITDA wyniósł wstępnie 8,2 mld zł wobec 2,32 mld zł rok wcześniej.
PGNiG podał, że skonsolidowane przychody wzrosły w IV kwartale 2021 roku do 32,47 mld zł wobec niespełna 12 mld zł rok wcześniej.

Mimo zamieszania na rynku związanego z eskalacją konfliktu na Ukrainie inwestorzy dobrze przyjęli wyniki PGNiG – we wtorek w południe kurs spółki na GPW rósł o ponad 8 proc.

Gazowa firma podała, że głównym źródłem poprawy wyników finansowych grupy w IV kwartale 2021 r. był segment Poszukiwanie i Wydobycie. EBITDA tego segmentu wzrosła do 8,11 mld zł z 0,21 mld zł, z kolei EBITDA segmentu Obrót i Magazynowanie wyniosła minus 1,06 mld zł, podczas gdy rok wcześniej PGNiG raportowało w tym segmencie 1 mld 390 mln zł na plusie.

W całym 2021 r. skonsolidowany zysk netto PGNiG wyniósł wstępnie 6,19 mld zł, czyli o ponad 1 mld zł mniej niż w 2020 roku, kiedy wynik zasiliło 1,5 mld dolarów z wygranego sporu arbitrażowego z rosyjskim Gazpromem o cenę dostaw gazu w ramach kontraktu jamalskiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Debiut UF Games na NewConnect.

BIZNES I POLITYKA

KGHM Polska Miedź nie prowadzi żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie ma takich planów – podała spółka w oświadczeniu. To reakcja na...

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

%d bloggers like this: