Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W USA

Inflacja producencka w USA odnotowuje kolejny spadek.

INFLACJA PRODUCENCKA W USA
foto: pixabay.com

Z opublikowanych przez Departament Pracy danych wynika, że inflacja PPI w maju wyniosła 1.1% Tymczasem analitycy obstawili, że wynik ten będzie oscylował w granicach półtora procenta.

INFLACJA PRODUCENCKA W USA
Inflacja producencka w USA. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Miesiąc wcześniej wskaźnik PPI wynosił 2.3% a na początku roku inflacja producentów w USA wynosiła aż równe 6%. Od czerwca 2022 kiedy odczyt PPI znajdował się na rekordowym poziomie 11.3% inflacja producentów spada już jedenasty miesiąc z rzędu.

Z kolei inflacja bazowa cen produkcji sprzedanej wyniosła w maju 2.8% I była o jedną dziesiątą lepsza od oczekiwań rynków.

Wskaźnik przedstawiający wzrost lub spadek kosztów produkcji, czyli inflacja PPI, pokazuje, jak zmieniały się ceny w przemyśle. Obrazuje także, jakie kwoty otrzymał producent za wyprodukowany i dostarczony towar. 

Opublikowane dziś dane wzmacniają spekulacje o zakończeniu cyklu podwyżek stóp procentowych w USA. Podobnie uważają rynki, gdzie aż 90% inwestorów obstawia, że FED nie podniesie dziś stóp.

SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: