Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MOCNE SPADKI NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy oczekują przede wszystkim na najnowsze dane o nowych wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych – oczekiwanych jest 215 tysięcy wniosków. Wcześniej opublikowane będą dane o amerykańskim wzroście gospodarczym za trzeci kwartał. A wczoraj, podczas środowej sesji inwestorzy realizowali zyski ostatnich dni. Gotówka na Święta – ważna rzecz.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy KRANESHARES, emitenta ETFów umożliwiających m.in. inwestowanie w akcje spółek chińskich.

CZYTAJ TEŻ: DZIENNIK BANKIERA POGRĄŻA SCHOLZA

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average, w którym wszystkie spółki zostały przecenione, najlepszy wynik zanotowała spółka McDonald’s, która straciła jednak 0.60%. Strata byłaby zapewne głębsza gdyby nie rekomendacja banku HSBC wskazującego akcje sieciówki wśród najatrakcyjniejszych na 2024 rok. Najsłabiej wypadła spółka Walt Disney, która spadła 2.83%.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka CVS Health, która zyskała 1.29% na kolejnej fali zachorowań COVID19, która zbliża się do 1 miliona dziennie. Alfabet, do którego należy marka Google, zyskał 1.2% po informacji o restrukturyzacji liczącego 30 000 pracowników działu sprzedaży reklam, w którym część zatrudnionych ma zastąpić generatywna sztuczna inteligencja.

Największe straty zanotowała spółka FedEx, która straciła 12.05% po tym, jak firma kurierska ogłosiła gorsze od oczekiwanych wyniki i obniżyła prognozy w związku ze słabszym popytem.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MOCNE SPADKI NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...