Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MOCNA PRZECENA APPLE

PRZECENA APPLE

Akcje Apple były najmocniej przecenionymi w indeksie Dwo Jones na finiszu wczorajszej sesji. Ograniczenia Pekinu w zakresie korzystania z iPhone’ów przez rząd i odrodzenie Huawei mogą przyćmić wprowadzenie na rynek nowego iPhone’a 15.

Informacja o tym, że Chiny mogą ograniczać korzystanie przez urzędników z urządzeń markiu Apple, spowodował spadek wartości rynkowej spółki o 200 miliardów dolarów, kładąc się cieniem na przyszłotygodniową premierę jego najnowszego smartfona.

Bank of America oszacował, że w Chinach rocznie sprzedaje się 50 mln iPhone’ów, a taki zakaz może kosztować Apple 5-10 milionów sztuk rocznie.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Nie ma oficjalnego komunikatu ze strony chińskiego rządu w tej sprawie. Apple odmówił komentarza w sprawie jakiegokolwiek zakazu, o czym jako pierwszy poinformował The Wall Street Journal.

Jednocześnie Apple stoi w obliczu nieoczekiwanego powrotu swojego najgroźniejszego rywala w Chinach: Huawei. W zeszłym tygodniu wypuścił oin nowy flagowy telefon, Mate 60 Pro, który wydaje się być w stanie zapewnić prędkość 5G pomimo wysiłków Waszyngtonu mających na celu utrudnienie Huawei pozyskiwania zaawansowanych chipów.

We wtorek Apple ma wypuścić cztery nowe modele iPhone’a 15. Oczekuje się, że ulepszenia nowego modelu będą stopniowe, a wśród oczekiwanych aktualizacji będzie przejście na standardowe w branży porty ładowania – zmiana wymuszona przez nowe brukselskie przepisy dotyczące producentów urządzeń.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...