Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

MOCNA PRZECENA ALIBABY

Mocna przecena Alibaby. Akcje chińskiej spółki z braży e-commerce taniały dziś o ponad 4 procent na giełdzie w Hongkongu po zapowiedzi Pekinu o wprowadzeniu kolejnych regulacji dla branży nowych technologii.

MOCNA PRZECENA ALIBABY
FOT.: Tommao Wang / Unsplash

Chiński rząd analizuje propozycje mające na celu m.in. zwiększenie praw kierowców – dostawców , pracujących dla firm e-commerce. Pekin chce też wzmocnić nadzór na firmami zarabiającymi na transmisjach video. Z kolei dyrektorzy chińskiej firmy technologicznej Tencent Holdings zasugerowali na konferencji prasowej, że rząd może wprowadzić zmiany w sposobie wykorzystywania danych przez firmy do celów reklamowych.

Chiński rząd od kilku miesięcy prowadzi kampanię ograniczającą działalność firm z sektora technologicznego.

Akcje Alibaby spadły w tym roku o 29%, wobec bllisko 7-dmio procentowego spadku indeksu Hang Seng.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Microsoft kupuje Blizzarda za gigantyczne prawie 70 miliardów dolarów. Akcje CD Projektu w górę o nawet 7 procent.

AZJA

Gospodarka Chin urośnie w przyszłym roku o zaledwie 5.1 procent. Tak prognozuje ponad 30 ekonomistów ankietowanych przez Nikkei Asia. To - pomijając pandemiczny 2020...

ŚWIAT

Litwa odwołała swoich dyplomatów z ambasady w Pekinie. Tymczasowo usługi konsularne dla litewskich obywateli w Chinach będą świadczone zdalnie. To echa polityki Chin, które...

AZJA

Produkcja przemysłowa w Chinach w listopadzie okazała się lepsza od szacunków ekonomistów, za to sprzedaż detaliczna notuje drugi najniższy wynik w ostatnim półroczu.