Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MOBYWATEL JAK PLASTIKOWY DOWÓD. JEST PODPIS PREZYDENTA POD USTAWĄ

Oo 1 września będzie można założyć konto w banku czy wziąć kredyt na aplikację mObywatel. Prezydent podpisał ustawę, która równa dokumenty znajdujące się w aplikacji z tradycyjnymi.

Dowód osobisty
Fot: Olgierd Rudak/Flickr/(CC BY 2.0)

Zmiany obejmą także zrównanie statusu innych dokumentów znajdujących się w aplikacji z ich tradycyjnymi odpowiednikami, m.in. prawem jazdy, legitymacją studencką czy Kartą Dużej Rodziny. Ponadto aplikacja pozwoli na dokonywanie opłat administracyjnych online oraz otrzymywanie powiadomień push.

W przyszłości aplikacja mObywatel będzie m.in. wysyłała powiadomienia o otrzymaniu zwrotu podatku, dofinansowaniu z gminy, czy decyzji o przyjęciu dziecka do przedszkola. Poinformuje także o zbliżającym się terminie ważności dokumentów, takich jak dowód osobisty i paszport.

MOBYWATEL JAK PLASTIKOWY DOWÓD. JEST PODPIS PREZYDENTA POD USTAWĄ


Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: