Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MNIEJSZE ZAKUPY W ŚWIĘTA

Co drugi Polak zrobi w tym roku mniejsze zakupy na święta – wynika z ostatniego sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej. Oszczędzać nie planuje co czwarty pytany.

MNIEJSZE ZAKUPY W ŚWIĘTA
Źródło: Pexels

Mniejsze zakupy zdecydowane częściej planują kobiety (56 proc.) niż mężczyźni (41 proc.). Odpowiedź taką wskazała ponad połowa osób (54 proc.), które ukończyły 50. rok życia i co drugi respondent posiadający wyższe wykształcenie.

„Zrobienie mniejszych zakupów częściej niż ogół badanych deklarują respondenci o dochodach mieszczących się w granicach 1001 – 2000 zł. Zdecydowanie częściej zamiar taki wyrażają badani mieszkający w miastach liczących nie więcej niż 20 tys. mieszkańców” – powiedział portalowi Adrian Wróblewski, dyrektor działu analiz w SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 7 i 8 grudnia 2021 roku. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Eco driving. O tym, czy możemy zaoszczędzić na paliwie i zdbać o środowisko zmieniając styl jazdy samochodem rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Danielem...

FINANSE OSOBISTE

Od dziś oprocentowanie wszystkich obligacji skarbowych zostało podniesione o pół punktu procentowego. To pierwsza podwyżka od maja 2020 roku. Dodatkowo podwyższona została marża w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: