Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

MNIEJSZE PRZYCHODY ALE WIĘKSZY ZYSK – PÓŁROCZNE WYNIKI UNIBEP

Kolejny deweloper zaraportował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Firma Unibep to firma budowlana zajmująca się budownictwem mieszkaniowym, przemysłowym, sportowym i infrastrukturalnym.

Polski deweloper prowadzi inwestycje na terenie Polski, Szwecji i Europy wschodniej. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku zanotował 700 mln zł skonsolidowanych przychodów z sprzedaży. Przed rokiem spółka wygenerowała sprzedaż na poziomie 733 mln zł, ale towarzyszł temu mniejszy zysk. W pierwszym półroczu zysk netto spółki wyniósł ponad 16.5 mln zł i był większy o 75% niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Firma podkreśla, że głównie działa w segmencie budowy kubaturowej czyli hale magazynowe, mieszkaniowe i biurowce. Ten segment zapewnia ponad 60% przychodów i jest to bardzo dobry wynik z uwagi na trwający boom na rynku mieszkaniowym. Drugi największy udział w portfelu sprzedażowym ma budownictwo infrastrukturalne, spółka realizuje m.in. zlecenie na budowę mostu na autostradzie A1 i odcinek drogi krajowej nr 8 do Białegostoku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.