Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MNIEJSZE PRZYCHODY ALE WIĘKSZY ZYSK – PÓŁROCZNE WYNIKI UNIBEP

Kolejny deweloper zaraportował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Firma Unibep to firma budowlana zajmująca się budownictwem mieszkaniowym, przemysłowym, sportowym i infrastrukturalnym.

MNIEJSZE PRZYCHODY ALE WIĘKSZY ZYSK - PÓŁROCZNE WYNIKI UNIBEP

Polski deweloper prowadzi inwestycje na terenie Polski, Szwecji i Europy wschodniej. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku zanotował 700 mln zł skonsolidowanych przychodów z sprzedaży. Przed rokiem spółka wygenerowała sprzedaż na poziomie 733 mln zł, ale towarzyszł temu mniejszy zysk. W pierwszym półroczu zysk netto spółki wyniósł ponad 16.5 mln zł i był większy o 75% niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Unibep podkreśla, że głównie działa w segmencie budowy kubaturowej czyli hale magazynowe, mieszkaniowe i biurowce. Ten segment zapewnia ponad 60% przychodów i jest to bardzo dobry wynik z uwagi na trwający boom na rynku mieszkaniowym. Drugi największy udział w portfelu sprzedażowym ma budownictwo infrastrukturalne, spółka realizuje m.in. zlecenie na budowę mostu na autostradzie A1 i odcinek drogi krajowej nr 8 do Białegostoku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.