Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

MIRBUD PLANUJE EMISJĘ PONAD 18 MLN AKCJI

Ambitne plany przejęć i szybki rozwój – Mirbud szykuje się do ekspansji, ale musi ją sfinansować. Jeśli ktoś chciałby się zaangażować kapitałowo – musi znaleźć się w gronie inwestorów, do których skierowana będzie prywatna oferta akcji prowadzona przez Ipopema Securities. Właśnie zaczyna się proces Book Buildingu.

MIRBUD PLANUJE EMISJĘ PONAD 18 MLN AKCJI
zdjęcie: mirbud s.a

Spółka chce sprzedać PRAWIE 18 I PÓŁ MILIONA akcji – podał zarząd w komunikacie. Cena emisyjna zostanie ustalona przede wszystkim, w oparciu o wyniki procesu book-building’u. Czas na zapisywanie się do księgi popytu trwa do 13 czerwca 2024 r.
Mirbud zakłada, że umowy objęcia akcji zostaną zawarte przez inwestorów instytucjonalnych i detalicznych do 19 czerwca.

Pieniądze mają pójść na najważniejsze zdaniem władz spółki projekty rozwojowe: na pion budownictwa infrastruktury kolejowej oraz na pion budownictwa infrastruktury drogowej.

Warto odnotować, że rozwój infrastruktury kolejowej ma nastąpić poprzez przejęcie firmy mającej skalę i doświadczenie w budowaniu obiektów kolejowych. Zarząd w komunikacie twierdzi, ze znalazł już potencjalnych kandydatów.

Mirbud gotów jest wydać nawet 290 milionów złotych. Gdyby emisja nastąpiła po cenie poniedziałkowego zamknięcia, 11 złotych 10 groszy, i wszystkie akcje nowej emisji by się sprzedały, firma uzyskałaby nieco ponad 200 milionów złotych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.