Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MINUTKI FED ZASMUCIŁY INWESTORÓW

MINUTKI FED

Dziś otrzymamy kolejny pakiet danych z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajsza publikacja protokołu z grudniowego posiedzenia Fed zasmuciła inwestorów, bowiem w dokumencie zabrakło wyraźnego sygnału do obniżek stóp.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele Rady Państwowych Stowarzyszeń Nauk Biologicznych i Organizacji Innowacji Biotechnologicznych.

CZYTAJ TEŻ: WITOLD KOSS BĘDZIE DECYDOWAŁ O CENIE DREWNA W POLSCE. KIM JEST NOWY DYREKTOR LASÓW PAŃSTWOWYCH?

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Chevron, która zyskała 1.94% napędzana rosnącymi cenami ropy naftowej w związku ze wzrostem napięć na Bliskim Wschodzie i zajęciem największego pola naftowego w Libii offline przez protesty. Najsłabiej wypadła spółka Walgreens, która spadła 4.05% przed dzisiejszą publikacją kwartalnego raportu finansowego.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Eli Lilly, która zyskała 4.29%. Rosły również inne spółki farmaceutyczne. Największe straty zanotowała spółka Insulet, producent pomp insulinowych zamknął sesję 6.91%. pod kreską.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MINUTKI FED ZASMUCIŁY INWESTORÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...