Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

MINISTERSTWO ROZWOJU PRACY I TECHNOLOGII – STOPA BEZROBOCIA W MAJU 6,1%

Mamy lepsze dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia rejestrowanego w maju 2021 r. spadła o 0,2 pkt proc. m/m do 6,1%, wynika z wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT),

STOPA BEZROBOCIA W MAJU

Jak poinformował wicepremier i szef resortu Jarosław Gowin na swoim profuilu na Twitterze w porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 25 tysięcy osób.

W końcu maja Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec kwietnia 2021 r. wyniosła 6,3%, czyli spadła o 0,1 pkt proc. wobec marca br.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia 2021 r. wyniosła 1 mln 53 tys. wobec 1 mln 78 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 965 tys. rok wcześniej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MINISTERSTWO ROZWOJU PRACY I TECHNOLOGII - STOPA BEZROBOCIA W MAJU 6,1%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

W listopadzie zanotowano wzrost bezrobocia w Niemczech.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowym raporcie dotyczącym ryku pracy w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Krzysztofem Inglotem, założycielem Personnel Service.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

%d bloggers like this: